Muzyka

Muzyka

Po pięciu latach hit "Gangnam Style" południowokoreańskiego wokalisty Psy nie jest już rekordzistą YouTube'a. Nowy rekord ustanowił teledysk "See You Again" Wiza Khalify z udziałem Charlie'ego Putha. Piosenka z 2015 roku jest hołdem dla zmarłego tragicznie Paula Walkera.

Całkowicie naga Celine Dion siedzi na krześle - taka fotografia pojawiła się w serwisie społecznościowym po niedawnej paryskiej sesji zdjęciowej dla magazynu "Vogue". 49-letnia kanadyjska piosenkarka gościła na tygodniu mody w stolicy Francji.

Zakończyła się kolejna edycja Open’er Festival i wygląda na to, że wydarzenie to coraz bardziej zmienia swoją formę. Organizatorzy chyba pogodzili się już z tym, że za zapraszanie alternatywnych artystów odpowiada katowicki OFF Festival, a sami stawiają na duże nazwiska, które z łatwością przyciągną tłumy.

Depeche Mode koncertuje w Europie w ramach trasy promującej album "Spirit". 21 lipca zagra na Stadionie Narodowym w Warszawie, ale legendarny zespół zapowiedział, że z początkiem 2018 roku powróci na Stary Kontynent, a w Polsce zagra trzy dodatkowe koncerty.

Artyści, poszukujący weny, wybierają się na wyprawę na drugi kraniec Ziemi. Podróż pod hasłem "Trzy sztuki w Antarktyce" ma być symbiozą muzyki, filmu i fotografii. Za muzykę odpowiedzialny będzie Adam Nowak, lider zespołu Raz, Dwa, Trzy, film reprezentować będzie aktor Olaf Lubaszenko, a fotografię - Bartosz Strużyński.

Cierpisz na bezsenność i ciągle jesteś zmęczony? Naukowcy tłumaczą, że warto jest słuchać muzyki zanim się zaśnie. Przyśpiesza ona przejście do fazy snu, która odpowiada za regenerację naszego organizmu. Nie bagatelizuj tej choroby, ponieważ może ona prowadzić nawet do śmierci.

Pewnego razu 17-letni instruktor aerobiku "Beto" Perez zapomniał zabrać na swoje zajęcia płytę z odpowiednią do ćwiczeń muzyką. By uratować sytuację, włączył prywatne kasety z latynoskimi rytmami i improwizował. Jego kursantom spodobała się nowa, lekka forma połączenia tańca i fitnessu. Tak powstała zumba, którą teraz regularnie ćwiczy 14 mln ludzi na całym świecie.

Koty są zwierzętami, o których nie bez powodu mówi się, że podążają własnymi drogami. Część badań naukowych dowodzi, że rozumieją ludzką mowę w tym samym stopniu co psy, ale różnią się tym, że po prostu nie reagują jak pies na komendy typu "siad" czy "leżeć". Ale co z muzyką? Okazuje się, że i tu także koty są wyjątkowymi indywidualistami.

- Nie każdy maluch musi lubić muzykę, jeśli jednak będzie chciał czegoś posłuchać to z pewnością będzie to dla niego korzystne - podają naukowcy. Okazuje się bowiem, że muzyka wywiera wpływ na organizm dzieci. Odpowiednio dobrane utwory uspokajają tętno najmłodszych i zmniejszają ból.