Muzyka

Muzyka

Maestro na obcasach, czyli kolejna Polka, która odnosi sukces na świecie. Wrażenie robi jej młody wiek i ogromne doświadczenie. Polska dyrygentka Marta Gardolińska została dyrektorką muzyczną jednej z francuskich oper narodowych. To pierwsza kobieta i Polka na tym stanowisku, która udowadnia, że talent nie ma płci. Patrykowi Rabiedze zdradziła, czy jej życie toczy się tylko wokół muzyki poważnej.

Z muzyką w pandemii jest trochę tak, jak gdy cały czas imprezujesz i nagle napijesz się dobrego wina - w ogóle go nie poczujesz. Ale jeśli pijesz rzadko i raz na jakiś czas skosztujesz taki kieliszek, to wyczujesz w nim cały bukiet - mówi Rafał Klimczuk z zespołu Pink Freud. - W tym czasie sztuka i kultura pod wieloma względami nabrały nowych znaczeń - dodaje Wojtek Mazolewski w rozmowie z Esterą Prugar.

Z tego durnego, nabzdyczonego patriotyzmu wyklucza się osoby takie jak ja. A ja się uważam za patriotę, mimo że jestem dekadentem, alkoholikiem, a według niektórych narkomanem i nie powinienem w ogóle być członkiem tego społeczeństwa - mówi Maciej Maleńczuk w rozmowie z tvn24.pl. - Mówi się: Polak w końcu dostał godność i wreszcie może godnie żyć. Ja odpowiadam: godnie to on może stać po zasiłek - dodaje.