Przygotuj się na:

ZMIANY W SĄSIEDZTWIE CMENTARZY

Ze względu na Dzień Wszystkich Świętych w najbliższy weekend zmieni się organizacja ruchu w pobliżu stołecznych cmentarzy. Na wielu ulicach priorytet będzie miała komunikacja miejska, a na części z nich powstaną parkingi.

Kościół w Polsce

Kościół w Polsce

W środę w trybie on-line zebrała się Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski. Obrady prowadził abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Spotkanie odbyło się w kontekście słów Kaczyńskiego i ONR, który tworzy Brygady Narodowe do ochrony kościołów. Jacek Tacik.

Chcą przerzucić na mnie odpowiedzialność, a tej odpowiedzialności nie miałem, wiedzy nie miałem - mówi w rozmowie z Piotrem Kraśką kardynał Stanisław Dziwisz. Chodzi o sprawę pana Janusza, który jako nastolatek był wykorzystywany seksualnie przez księdza pedofila. Sprawa miała lata temu trafić właśnie do kardynała Dziwisza, a on sam miał w ogóle nie zareagować. Adrianna Otręba.

Kardynał Stanisław Dziwisz w rozmowie z Piotrem Kraśką odpowiadał na pytania dotyczące między innymi problemu pedofilii w polskim Kościele oraz pontyfikatu Jana Pawła II. Po zakończeniu wywiadu hierarcha poprosił o możliwość dopowiedzenia kilku zdań w poszczególnych kwestiach. Publikujemy w całości ten fragment wywiadu. Kardynał Dziwisz mówi między innymi o sprawie ojca Marciala Maciela Degollado, która trafiła do Watykanu w 1998 roku, za pontyfikatu Jana Pawła II.