Przygotuj się na:

TOPIEL ZAMKNIĘTA

Stołeczny ratusz poinformował w komunikacie, że od soboty do wtorku na ulicy Topiel na Powiślu będą prowadzone prace ciepłownicze. Znaczny fragment ulicy zostanie wyłączony z ruchu.

Kolej

Kolej

Na Dolnym Śląsku wprowadzono eksperymentalne rozwiązanie – pociąg na żądanie. Pomysł najwyraźniej się sprawdził, bo padła decyzja, że kolejne przystanki również będą zatrzymywać się na znak pasażera. Łukasz Wieczorek.

Człowiek kupuje bilet, idzie na peron i czeka. A gdy widzi pociąg, to myśli, że zaraz wsiada. A tu niespodzianka, bo pociąg pędzi dalej. Taka właśnie sytuacja spotkała pasażerów, którzy chcieli wsiąść do pociągu w Mławie. Nie udało się - maszynista się tam nie zatrzymał. Łukasz Wieczorek.

Na Dolnym Śląsku pasażerowie sami zdecydują, kiedy skład zatrzyma się przy peronie. Na razie testowo na dwóch stacjach wprowadzono kolejowe przystanki na żądanie. Materiał magazynu "Polska i Świat".

10 grudnia na kolei zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów. Podróżni będą mogli skorzystać z nowych przystanków Kraków Zabłocie i Kraków Podgórze na wybudowanej łącznicy w Krakowie, skróci się czas podróży koleją na niektórych trasach. PKP Intercity uruchomi ponadto więcej pociągów, będą nowe połączenia krajowe i międzynarodowe, m.in. w relacji Jelenia Góra – Szczecin i Katowice – Wiedeń.

Dwa lata utrudnień - kilka minut zysku. Tory zamknięte, zamiast pociągów autobusy. W najbliższą niedzielę ruszy gigantyczny remont trasy kolejowej Warszawa-Poznań. Gigantyczny, bo potrwa dwa lata. Po zakończeniu modernizacji podróż skróci się o tylko kilka minut.