Przygotuj się na:

BUDOWA PĘTLI NA WOLI

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna budowę nowej pętli autobusowej na Woli. W związku z tym, od wtorku kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami. Jak informuje ratusz, stara pętla przy Płockiej jest za mała, by mogło się na niej jednocześnie zatrzymywać kilka autobusów przegubowych.

Warszawa

Warszawa

Był plan by kierowcy przejechali nim przed wakacjami - już wiadomo, że to nierealne. Tunel pod Ursynowem, a tym samym część południowej obwodnicy Warszawy, wciąż jest zamknięty dla ruchu. Dziennikarze sprawdzili, ile jeszcze jest do zrobienia i kiedy wyczekiwana od lat droga będzie otwarta. Światełka w tunelu szukał Łukasz Wieczorek.

Polski Ład ma wiele punktów - zakłada też zmianę Warszawy. Jarosław Kaczyński zapowiada odbudowę Pałacu Saskiego w stolicy. Sprawa wraca od lat, w wielu różnych projektach. Jedno jest niezmienne: to bardzo kosztowna inwestycja. Materiał Dawida Rydzka.

Cena za śmieci to jeden z głównych tematów poruszanych przez warszawiaków. Od 1 kwietnia część rodzin płaci nawet kilkaset procent więcej niż do tej pory. Na rachunkach są sumy: 200, 300 a nawet 1000 złotych miesięcznie. Miasto wiesza plakaty z informacją, że wszystko spowodowane jest przez nową ustawę, ale rządzący mówią, że żadnej nowej ustawy nie było. Materiał Łukasza Wieczorka. 

Warszawskie drzewa zarabiają 170 milionów złotych rocznie. Jak to możliwe? Drzewa w stolicy zajmują 1/3 powierzchni miasta. Jest ich 9 milionów i są bardzo cenne - dosłownie i w przenośni. Patryk Rabiega.

100, 200, a nawet 1000 złotych za śmieci miesięcznie. Warszawiacy dostali już nowe rozliczenia za wywóz odpadów. Od początku kwietnia kwota uzależniona jest od zużycia wody. Stawki wzrosły nawet o kilkaset procent. Do akcji wkracza Ministerstwo Klimatu. Resort chce ustawowo obniżyć rachunki. Łukasz Wieczorek.