Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

Szczepionka na koronawirusa

Szczepionka na koronawirusa

Ruszają zapisy na szczepienia dla rocznika 1962. Rząd obiecuje w tym tygodniu ponad milion szczepień i chwali się milionem w ubiegłym tygodniu. W środę pierwsza dostawa szczepionki Johnson & Johnson: 120 tysięcy dawek będzie skierowanych do zespołów wyjazdowych, które szczepią pacjentów z ograniczoną mobilnością. Nie wiadomo wciąż, co ze szczepieniami dla osób niepełnosprawnych - ich na razie nie ma na żadnej specjalnej liście. Karolina Bałuc.

Zachorowania dzienne to jest zupełna licentia poetica - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 profesor Tomasz Lipniacki, szef Pracowni Modelowania w Biologii i Medycynie PAN. - Za późno reagujemy i za wcześnie restrykcje rozluźniamy - uznała doktor habilitowana Barbara Pabjan z grupy MOCOS Polska.

Od poniedziałku rusza rejestracja kolejnych roczników na szczepienia. Samorządy miały szykować  się do szczepień masowych - tworzyć dodatkowe punkty, ale minister Michał Dworczyk zmienia reguły gry. Maciej Warsiński.