Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

Szczepionka na koronawirusa

Szczepionka na koronawirusa

Zamiast 268 tysięcy sztuk szczepionki AstraZeneki do Polski dojedzie 67 tysięcy dawek - powiedział we wtorek na konferencji prasowej szef kancelarii premiera i pełnomocnik rządu do spraw szczepień Michał Dworczyk. - Na ten moment nie powinno to wpłynąć na nasze plany i harmonogram szczepień, który państwu prezentujemy - zapewnił.

Od wtorku ma być wydane rozporządzenie i szczepionki, które potencjalnie mogą się zmarnować, będą mogły być wykorzystywane do zaszczepienia każdego chętnego - to duża zmiana, bo do tej pory osoby bez skierowania, które rocznikowo jeszcze nie mogły się zapisać, przepisy próbowały "obejść". Maria Mikołajewska.

Od 10 maja wszyscy dorośli mają dostać skierowanie na szczepienie, a wtedy będą mogli od razu się zapisać. Szczepionek ma być dużo, a w poniedziałek rozpoczęły się już te w powszechnych punktach szczepień. Na razie jest 16, po jednym w każdym województwie. Docelowo ma być ich prawie 500. Szczepienia to jedyna, najlepsza i skuteczna broń do walki z COVID-19. Barbara Sobska.