Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

Szczepionka na koronawirusa

Szczepionka na koronawirusa

Szczepienia przyspieszyły, mieliśmy szczepić się na potęgę, tyle że tempo szczepień wyhamowało. Miejscami, jak na Pomorzu, brakuje szczepionek - w innych regionach brakuje chętnych do szczepień. Jest jeszcze jedno niepokojące zjawisko. Ci, którzy zaszczepili się jedną dawką, po drugą nie przychodzą. Lekarze mówią wprost, że to zatrzymanie się w pół drogi. Materiał Anny Wilczyńskiej.

Ludzie nie szczepią się drugą dawką, bo boją się powikłań. Szczególnie ci, którzy źle znieśli pierwsze wkłucie. Niektóre kraje wychodzą im naprzeciw i dopuszczają możliwość mieszania szczepionek. Budzi to różne komentarze. Materiał Karoliny Bałuc.

"Ponieważ otrzymaliśmy informację z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, że nie dostaniemy żadnych dawek szczepionki Pfizer do końca maja, zmuszeni jesteśmy zawiesić działalność" - przekazało Uniwersyteckie Centrum Kliczniczne. Przerejestrowanych musi zostać kilkanaście tysięcy osób. Prezes Agencji Rezerw Strategicznych twierdzi z kolei, że dostawy preparatów "przebiegają zgodnie z harmonogramem".