Przygotuj się na:

PRACE NA "OBWODNICY" GOCŁAWIA

Mieszkańców Gocławia czekają weekendowe utrudnienia w ruchu. W piątek wieczorem drogowcy rozpoczną wymianę nawierzchni ulicy Meissnera. Północno-wschodnia jezdnia będzie wyłączona z ruchu do poniedziałkowego poranka.

Sprawy sądowe w Polsce

Sprawy sądowe w Polsce

Tomasz Komenda, który przez decyzję sądu niesłusznie spędził 18 lat swojego życia za kratami, nie będzie odwoływał się od wyroku Sądu Okręgowego w Opolu. Zgodnie z nim ma otrzymać od Skarbu Państwa niemal 13 milionów złotych odszkodowania i zadośćuczynienia. - Chcę mieć już spokój i jak najszybciej zapomnieć o tym, co się stało – mówi nam Komenda.

Prokuratura z Wrocławia oskarżyła dwóch mężczyzn o znęcanie się nad psem. Zwierzę znalezione przed blokiem miało połamane przednie łapy i musiało przejść dwie operacje. Marcinowi G. i Ireneuszowi I. grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Najpierw jechał po chodniku i ścieżce rowerowej. Potem z prędkością 100 kilometrów na godzinę wbił się w auta czekające na skrzyżowaniu na zmianę świateł. Nawet nie hamował. Do dziś nie wiadomo dlaczego, bo o przyczynach nie powiedział ani słowa. Bogusława została ranna, Ewelina zginęła. Za spowodowanie wypadku dostał karę roku więzienia. Znacznie surowiej ukarano go dopiero po apelacji.