Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

Ochrona zwierząt

Ochrona zwierząt

W Bałtyku jest już sześć morskich koszy na śmieci - będą kolejne dwa. Każdy może zebrać nawet 1,5 tony odpadów rocznie. A jest co zbierać, tym bardziej, że do Bałtyku może trafić nawet butelka wyrzucona na południu Polski. Patryk Rabiega.

Niedźwiedź brunatny - z zanikiem mięśni, bez pazurów, bez kłów - jadł popcorn, a kajman, który okazał się krokodylem, z pyskiem związanym taśmą był dotykany przez widzów. Powiatowi lekarze weterynarii kilkadziesiąt razy kontrolowali ten cyrk. - Nie prowadzili obserwacji ani badań klinicznych zwierząt. Nie mierzyli pojemników, w których były trzymane. Bazowali na informacjach przekazanych od przedstawicieli cyrku - mówi prokurator. Cyrk został ukarany. Lekarze - nie.

4 października to światowy dzień zwierząt, w dniu ich święta przez stolicę przeszedł wielki marsz dla zwierząt. Za rządów PiS zaostrzono kary za znęcanie się nad zwierzętami, jednak według aktywistów to tylko kropla w morzu potrzeb i dodają w Polsce przez kolejny rok zwierzęta cierpiały na łańcuchach, w cyrkach, na fermach futerkowych czy podczas uboju rytualnego. Czy jest szansa na zmianę? Patryk Rabiega. 

Makabryczna historia z okolic Drohiczyna. Kilkaset zwierząt zostało otrutych na Podlasiu. Od 2017 roku mieszkańcy znajdowali w okolicy martwe psy, koty, lisy, ptaki a nawet wilka. W związku ze sprawą trucia zwierząt zatrzymani zostali policjant z Grodziska i wicestarosta siemiatycki. Obaj usłyszeli zarzuty. Monika Celej.

Pomagamy zwierzętom chętnie i kiedy tylko można, każda nasza akcja spotyka się z dużym odzewem, a na widzów TVN24 zawsze można liczyć. Tak było na przykład ze schroniskiem w Radysach, gdzie uratowano setki psów. Dzięki medialnemu rozgłosowi duża ich część znalazła nowe domy. Przez 20 lat działania TVN24 historii było wiele, nie sposób ich policzyć. Patryk Rabiega.