Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Ochrona środowiska

Ochrona środowiska

Plastik zalewa świat - jest wszędzie i jest zabójczy dla środowiska. Dla nas też, ale każdy co roku produkuje średnio 100 kilogramów plastikowych śmieci. Nadzieją na lepszą kondycję dla naszej planety jest wynalazek chińskich naukowców. Opracowali nowe tworzywo, które rozkłada się w tydzień. Patryk Rabiega.

Miasta nie będą mogły, ale będą musiały wprowadzić zakaz wjazdu najbardziej trujących samochodów do centrum. Ministerstwo Klimatu chce, by przepisy nakazujące stworzenie stref czystego transportu, weszły w życie jeszcze w tym roku. Resort wskazał już cztery miasta, w których zakaz wjazdu do centrum ma obowiązywać w pierwszej kolejności. Łukasz Wieczorek.

Wyobraź sobie, że co roku przez polskie lasy przejeżdża nawet dwa tysiące wagonów towarowych wypełnionych po brzegi śmieciami. Co jakiś czas, gdy nikt nie widzi, zatrzymują się i gubią ładunek. Trochę tu, trochę tam... Aż w końcu w wagonach nie ma nic. Byłbyś tym oburzony? To teraz posłuchaj: te wszystkie śmieci naprawdę lądują w lesie.

Z dwóch nieczynnych żwirowni zrobili nielegalne składowiska niebezpiecznych substancji. Trafiały tam, zamiast do wyspecjalizowanych zakładów, między innymi odpady ropopochodne. Poznańska policja zatrzymała sześć osób, które miały się zajmować nielegalną "utylizacją". Wszyscy podejrzani usłyszeli już zarzuty.

Ekologiczna Polska to szczytny cel, ale pojawiają się różne pomysły na jego realizację. PSL ma swój pakiet ekoustaw, rządzący swój. Dawid Rydzek sprawdził, co w nich jest i komu do kogo bliżej.