CBA

CBA

Sąd aresztował hrabiego Michała S., znanego ze starań o zwrot arystokratycznych majątków odbieranych po wojnie - dowiedział się tvn24.pl. Zarzuty prokuratury i Centralnego Biura Antykorupcyjnego dotyczą oszustw związanych z procesem odzyskiwania kilkudziesięciu pałaców, kamienic i działek o łącznej wartości co najmniej 170 milionów złotych.

Tomasz Kaczmarek, czyli były agent Tomek, usłyszał zarzuty tworzenia fałszywych dowodów, fałszywego oskarżenia oraz składania fałszywych zeznań obciążających byłych szefów CBA. Chodzi o sprawę sprzedaży willi w Kazimierzu Dolnym. Były agent CBA przekonywał, że dowody zebrane w operacji dotyczącej willi, która miała rzekomo należeć do byłej pary prezydenckiej Aleksandra i Jolanty Kwaśniewskich, są wynikiem poleceń jego szefów Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Materiał Jacka Tacika.

Prokuratura wraz z CBA prowadzą śledztwo, w którym podejrzewana o złożenie fałszywych oświadczeń majątkowych i wyłudzenie 580 tysięcy jest była posłanka PO Bożena Kamińska - dowiedział się tvn24.pl. - Absurd, bo to znaczy, że ja wyłudziłam więcej, niż otrzymałam przez całą kadencję na utrzymanie swoich biur - mówi była posłanka, która dziś pracuje w Kancelarii Senatu, gdzie zajmuje się m.in rozliczaniem wydatków na biura senatorskie.

Po porannym przeszukaniu domu syna Mariana Banasia przez agentów CBA, prezes NIK nie ma wątpliwości, że to nie przypadek, tylko odpowiedź na opublikowane fragmenty raportu o wyborach kopertowych. Prezes NIK mówi o bolszewickich czasach i o policyjnym państwie w czystej postaci, w którym rządzą służby, a nie premier, prezydent czy parlament. W mocnych słowach zapewniał w środę, że będzie bronił niezależności NIK do końca swojej kadencji. Barbara Sobska.