Studenci Politechniki Warszawskiej grają dla WOŚP. W niedzielę naukowe pokazy i licytacja na żywo

Autor:
katke/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Ostatnie dni przed wielkim finałem WOŚP
Ostatnie dni przed wielkim finałem WOŚPTVN24
wideo 2/4
TVN24Ostatnie dni przed wielkim finałem WOŚP

W niedzielę, 29 stycznia, w gmachu głównym Politechniki Warszawskiej (plac Politechniki 1) z okazji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się licytacja na żywo, koncert i zabawa z kołami naukowymi oraz organizacjami studenckimi. Uczelnia planuje też pokaz animacji oraz warsztaty. Wstęp wolny.

W ramach licytacji studenci pokażą, jak fascynująca jest nauka. - Zaprezentują swoją projekty, m.in. bolid, a także odkryją tajniki luminescencji, sztucznej inteligencji i poligrafii. Chętni będą mogli posterować robotem mobilnym, spróbować swoich sił w symulatorze szybowca, wykonać chemiczne doświadczenia oraz zabrać ze sobą wyjątkowe pamiątki - zapowiada Krzysztof Szymański, rzecznik prasowy Politechniki Warszawskiej.

Uczelnia przygotowała także taneczne zabawy i konkursy z udziałem animatora, warsztaty artystyczne z "sercem" w roli głównej.

ZOBACZ WIĘCEJ: 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Licytacja dla WOŚP na Politechnice Warszawskiej

- Podczas politechnicznego finału WOŚP-u odbędzie się aukcja na żywo. Do wylicytowania będą m.in. kawa z Rektorem PW prof. Krzysztofem Zarembą, spacer po uczelnianym Kampusie z Kanclerz PW dr Jolantą Ewartowską czy sesja zdjęciowa w Gmachu Głównym – jednym z najpiękniejszych wnętrz Warszawy. Nie zabraknie niespodzianek z kultowych miejsc na Politechnice – bistro Chochelka i klubu Stodoła. Poszukamy także nowych właścicieli unikatowych gadżetów, takich jak pinsy, oryginalna politechniczna porcelana sprzed kilkudziesięciu lat czy miody z uczelnianej pasieki - wymienił rzecznik. I dodał: - Coś dla siebie znajdą również melomani. Będziemy licytować naciągi bębnowe z autografami artystów, którzy wystąpili na Juwenaliach PW.

Na koniec na scenie pojawi się Orkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej The Engineers Band. Podczas koncertu 25-osobowy zespół zaprezentuje na żywo zestaw polskich i zagranicznych utworów.

Na uczestników WOŚP-u na PW będą czekać wolontariusze, zbierający pieniądze do orkiestrowych puszek. Już teraz można zasilać eSkarbonkę Politechniki Warszawskiej i brać udział w licytacjach online.

Autor:katke/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Politechnika Warszawska

Pozostałe wiadomości