Setki mandatów, ponad tysiąc pouczeń i 52 kierowców "po spożyciu". Policja podsumowała święta

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
katke/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Mueller o obostrzeniach: każdy wariant brany jest pod uwagęTVN24
wideo 2/3
TVN24Mueller o obostrzeniach: każdy wariant brany jest pod uwagę

Od piątku do poniedziałku policja zatrzymała na drogach 52 kierowców "po spożyciu". To dwa razy więcej niż w ubiegłym roku. Z powodu łamania obostrzeń sanitarnych policjanci wystawili ponad 900 mandatów i wypisali ponad 1400 pouczeń - przekazała Komenda Stołeczna Policji.

Dane przekazał nam Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji. Jak zaznaczył, statystyki dotyczą Warszawy i ościennych powiatów. - Od piątku do poniedziałku, mowa o całym garnizonie, czyli łącznie z powiatami, mieliśmy dziewięć wypadków. Rannych zostało 15 osób. Nietrzeźwych kierowców było 52, ale tu mówimy o kierowcach po spożyciu - zaznaczył policjant.

Podał także dane ze świąt wielkanocnych w 2020 roku, kiedy w całym kraju ogłoszono pierwszy lockdown. - Wypadków odnotowaliśmy wówczas osiem. Była jedna ofiara śmiertelna w Piasecznie i rannych łącznie osiem osób. Policjanci zatrzymali 25 nietrzeźwych kierowców, ale tu już mowa o przestępstwie - wyjaśnił Świstak.

Policjant podsumował także, jak wyglądały święta pod względem przestrzegania obostrzeń. - W sobotę policjanci wystawili 343 mandaty, było 450 pouczeń i 48 wniosków o ukaranie do sądu - wyliczył Świstak. - W niedzielę wypisali 274 mandaty, 447 pouczeń i 24 wnioski o ukaranie. W poniedziałek było 285 mandatów, 526 pouczeń i 25 wniosków - dodał.

W sumie - jak podsumował - funkcjonariusze wystawili 902 mandaty, 1423 pouczenia i 97 wniosków o ukaranie do sądu. - W tym przypadku mówimy o łamaniu obostrzeń na terenie Warszawy i w okolicznych powiatach. Chodziło o niestosowanie się do zasad epidemiologicznych, głównie były to kary za brak maseczki - zaznaczył.

Przekazał również zbiorcze dane dotyczące kontroli przestrzegania obostrzeń epidemicznych w lokalach usługowych. Przez cały marzec funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji skontrolowali w sumie 19 855 obiektów usługowych, a w tym m.in. siłowni, klubów fitness, restauracji, zakładów fryzjerskich czy lodowisk.

Autor:katke/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: PAP/Piotr Nowak

Tagi:
Raporty: