Przygotuj się na:

MIESIĄC BEZ TRAMWAJÓW NA OCHOCIE i OKĘCIU

Ruszają wakacyjne prace torowe. Od poniedziałku 29 czerwca do 24 lipca tramwaje nie będą kursowały ulicą Grójecką i aleją Krakowską.

  Samochód z rodzącą kobietą utknął w korku na Wisłostradzie

  TVN Warszawa | Śródmieście

  Autor:
  dg/b
  Źródło:
  PAP
  tvnwarszawa.plKorek na Wisłostradzie (zdjęcie ilustracyjne)

  Kobieta urodziła w samochodzie stojącym w korku na Wisłostradzie. Karetka dotarła na miejsce, gdy dziecko przyszło już na świat. Pomogli policjanci, którzy akurat byli w okolicy.

  Jak przekazał Rafał Rutkowski, do zdarzenia doszło we wtorek około południa na Wisłostradzie. - Policjanci ze stołecznego wydziału ruchu drogowego prowadzili tam swoje czynności. W ich trakcie podjechał do nich samochód, w którym byli - kobieta z urodzonym przed chwilą dzieckiem oraz mężczyzna - tłumaczył policjant.

  Świeżo upieczeni rodzice poprosili policjantów o pomoc. - Funkcjonariusze skontaktowali się z dyspozytorem pogotowia. Podali dokładnie, gdzie znajduje się samochód, żeby karetka mogła jak najszybciej dojechać - powiedział.

  Poinformował również, że w składzie załogi radiowozu była policjantka, która do czasu przyjazdu pogotowia wspierała psychicznie matkę dziecka. - Karetka zabrała kobietę i noworodka do jednego z warszawskich szpitali. Dziecko było całe i zdrowe - dodał. 

  W grudniu ubiegłego roku informowaliśmy na tvnwarszawa.pl o policjantach, którzy pomogli rodzącej kobiecie dotrzeć do szpitala przez zakorkowane miasto:

  Policyjna eskorta na porodówkę

  Policjanci pilotowali przyszłych rodziców do szpitalaKRP I
  wideo 2/3

  Autor:dg/b

  Źródło: PAP

  Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl