Przygotuj się na:

FERIE W KOMUNIKACJI

W czasie ferii zimowych autobusy i tramwaje będą jeździć według zmienionych rozkładów jazdy.

Trzy stacje metra w Śródmieściu zamknięte

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.plAkcja służb na stacji metra Centrum

W poniedziałek wieczorem trzy stacje metra w Śródmieściu zostały zamknięte na kilkadziesiąt minut z powodu podejrzanej paczki znalezionej na antresoli stacji Centrum.

O problemach w kursowaniu pociągów Metro Warszawskie poinformowało tuż przed godziną 21. "Z przyczyn technicznych zamknięte zostały dla ruchu pasażerskiego stacje metra linii M1 : Centrum, Świętokrzyska, Ratusz Arsenał . Kursowanie pociągów linii M1 odbywa się w pętlach : Kabaty-Politechnika i Dworzec Gdański-Młociny" - podał na stronie Warszawski Transport Publiczny.

Okazało się, że powodem była pozostawiona na stacji paczka. - Na antresoli stacji metra Centrum znaleziono paczkę. Policja, na czas sprawdzenia pakunku, wyłączyła z ruchu trzy stacje w Śródmieściu - poinformowała Anna Bartoń, rzeczniczka Metra Warszawskiego.

Na odcinku między stacjami Politechnika a Plac Wilsona uruchomiono komunikację zastępczą. Autobusy kursują na trasie: METRO POLITECHNIKA – Waryńskiego – Marszałkowska – gen. Andersa – Mickiewicza – pl. WILSONA.

O godzinie 21.50 reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński poinformował, że służby otworzyły stację Centrum dla pasażerów, a ruch wznowiono.

Źródło: tvnwarszawa.pl

dg/b