W weekend będzie działał punkt szczepień przed Pałacem Kultury i Nauki

Autor:
katke/gp
Źródło:
PAP
Premier: zaszczepienie się jest jedyną i skuteczną metodą walki z koronawirusem
Premier: zaszczepienie się jest jedyną i skuteczną metodą walki z koronawirusem TVN24
wideo 2/5
TVN24Premier: zaszczepienie się jest jedyną i skuteczną metodą walki z koronawirusem

Od soboty, 7 sierpnia, zacznie działać kolejny wakacyjny punkt szczepień przeciw COVID-19. Mieścić się będzie przed Pałacem Kultury i Nauki, w pobliżu stacji metra Centrum i dworca Warszawa Śródmieście. Podobne punkty działają w weekendy także w Parku Wodnym Moczydło, Centrum Nauki Kopernik, warszawskim ogrodzie zoologicznym i przy skwerze Hoovera.

Jak zakomunikował ratusz, nowy punkt szczepień przeciw koronawirusowi przed Pałacem Kultury i Nauki będzie czynny już w najbliższy weekend, 7 - 8 sierpnia w godz. 9-20.

- Aktualna sytuacja pandemiczna nie uśpiła naszej czujności - wręcz przeciwnie. Staramy się jak najlepiej przygotować przed kolejną falą koronawirusa i nowymi mutacjami, dlatego cały czas staramy się docierać do osób, które jeszcze się nie zaszczepiły. Nowy punkt w samym centrum Warszawy, to okazja żeby otrzymać szczepionkę od ręki, bez wcześniejszych zapisów czy rejestracji - podkreśla w komunikacie Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy. Jak dodaje, aktualnie już ponad 63 proc. mieszkańców Warszawy jest w pełni zaszczepionych.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Wakacyjne punkty szczepień w Warszawie. Lokalizacja

Miejskie punkty szczepień przeciw CVOID-19 uruchomione w wakacje działają jeszcze: w Centrum Nauki Kopernik, w soboty i niedziele w godz. 12 - 17. Punkt uruchomiony w holu głównym (po lewej stronie od wejścia do centrum); przy skwerze Hoovera (namiot przy ul. Krakowskie Przedmieście 60a), punkt czynny w weekendy w godz. 12 - 19; na terenie warszawskiego zoo (nieopodal budynku hipopotamiarni), punkt działa w soboty i niedziele w godz. 11 - 17 oraz na terenie Parku Wodnego Moczydło, punkt czynny w weekendy w godz. 11 - 19

Szczepienia w weekendowych punktach są wykonywane preparatami marki Pfizer (dwudawkowa szczepionka) oraz Johnson&Johnson (jednodawkowe szczepienie). We wszystkich lokalizacjach na miejscu będzie lekarz kwalifikujący dzięki czemu możliwe są również szczepienia dzieci od 12. roku życia (preparat Pfizer).

Warszawskie Punty Szczepień Powszechnych

Szczepienia przeciw COVID-19 są również wykonywane w czterech Warszawskich Punktach Szczepień Powszechnych: - w przychodni przy ul. Chmielnej 14 w Śródmieściu - w Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1a - w hali sportowej OSiR Targówek przy ul. Ossowskiego 25 - w Białołęckim Ośrodku Sporty przy ul. Strumykowej 21.

"Dla wygody osób, które chcą się zaszczepić przeciw COVID-19 od 2 do 31 sierpnia punkty szczepień przy ul. Ossowskiego i Strumykowej są czynne w godz. 7.30-20 siedem dni w tygodniu" - przypomina ratusz.

Autor:katke/gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa

Pozostałe wiadomości