Plac Zamkowy i Trakt Królewski w świątecznym klimacie. Prezydent Warszawy uruchomił iluminację

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Świąteczna iluminacja, tramwaj i lodowisko

W sobotę wieczorem prezydent Rafał Trzaskowski uruchomił iluminację na świątecznej choince na placu Zamkowym. Wcześniej światełka zabłysły na Trakcie Królewskim i Starym Mieście.

Prezydent dojechał na Starówkę wyjątkowym, świątecznym tramwajem, który od niedzieli będzie kursował na linii 9. Tradycyjnie, jak co roku, po stołecznych ulicach będzie jeździł również autobus bożonarodzeniowy. Nie zabraknie też pociągu metra w specjalnym malowaniu.

W sobotę o godzinie 19 uroczyście zapłonęły lampki na choince, która ma prawie 28 metrów wysokości. Prezydent uruchomił oświetlenie wielkim przyciskiem w towarzystwie dzieci. "Na placu zgromadzili się nie tylko mieszkańcy stolicy, ale również nasi sąsiedzi za wschodniej granicy, którzy poszukują w Warszawie odrobiny spokoju i uśmiechu" - przekazał w komunikacie na ten temat ratusz.

Iluminacja będzie wyłączana przed północą

I zapowiedział, że rozświetlony świąteczną iluminacją Trakt Królewski stanie się deptakiem – we wszystkie grudniowe weekendy wyłączony zostanie z ruchu samochodowego i będzie pełnił rolę spacerową.

"W sytuacji kryzysu energetycznego prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podjął decyzję o wyłączaniu iluminacji codziennie przed północą. Ma to wymiar symboliczny, bo iluminacja od wielu lat opiera się o energooszczędne diody eko-LED" - przypomniał ratusz.

Na rynku Starego Miasta ruszyło także lodowisko. W inauguracji brała udział zastępczyni prezydenta Renata Kaznowska. Będzie czynne codziennie od 13 do 21.

Tak wyglądała iluminacja w ubiegłym roku:

Świąteczna iluminacja na Trakcie Królewskim
Świąteczna iluminacja na Trakcie Królewskim Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości