Urzędnicy będą wolontariuszami. Po godzinach wspomogą przeciążony sanepid

Autor:
katke/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
9 listopada. Nowe przypadki zakażenia koronawirusem
9 listopada. Nowe przypadki zakażenia koronawirusemTVN24
wideo 2/3
TVN249 listopada. Nowe przypadki zakażenia koronawirusem

Grupa pracowników warszawskiego ratusza, po godzinach swojej pracy, nieodpłatnie będzie wspierać sanepid - przekazał urząd miasta.

Współpraca to efekt podpisanej na początku listopada umowy w zakresie wsparcia przy zapobieganiu i zwalczaniu COVID-19. Jak przekazał w komunikacie stołeczny ratusz, pomoc wolontariuszy będzie polegać na kontakcie telefonicznym z osobami, które podlegają kwarantannie i przygotowywaniu dokumentacji potrzebnej do skierowania na kwarantannę.

Wszyscy otrzymają od pracodawcy służbowy telefon i komputer, a pracę będą wykonywać zdalnie, bez konieczności wizyty w sanepidzie. Każdy zadeklarował pracę w wymiarze 2-3 godzin w ciągu tygodnia plus dodatkowo w weekendy. Jak podkreślono, taka forma wsparcia potrwa do końca roku.

"Obecnie wolontariusze są szkoleni, zakładane są im konta z dostępem do systemów informatycznych inspekcji sanitarnej i podpisywane są indywidualne porozumienia pomiędzy Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną a wolontariuszami" - zaznaczył ratusz.

Wspierają też seniorów

Ratusz przypomniał też o wsparciu urzędników dla seniorów - już wcześniej zostały przeprowadzone warsztaty on-line również dla osób po 60. roku życia. Łącznie wzięło w nich udział aż 127 seniorów. Kolejnym pomysłem była akcja szycia maseczek ochronnych przez pracowników wolontariuszy w urzędach dzielnic, sadzenie kwiatów w donicach domów pomocy społecznej oraz remont ławek ogrodowych.

Program Wolontariatu Pracowniczego powstał z inicjatywy pracowników w 2017 r. i zakłada różne możliwości angażowania pracowników i wspierania ich działań przez pracodawcę. Już wtedy zorganizowano 12 takich akcji i pięć projektów. Rok później - 23 akcje i 10 projektów, a w 2019 roku 27 akcji i 16 projektów. Jak zaznaczył ratusz, dotychczas w programie wzięło udział 489 pracowników wolontariuszy.

Autor:katke/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości