Przygotuj się na:

MARSZAŁKOWSKA BEZ TRAMWAJÓW

W najbliższy poniedziałek tramwajarze rozpoczną drugi etap remontu torowiska w rejonie placu Bankowego. Jak informuje stołeczny ratusz, przez tydzień tramwaje nie będą jeździły ulicami Marszałkowską i Andersa - od placu Zbawiciela do Muranowskiej.

TVN Warszawa | Śródmieście

Nocne malowanie na stacji metra. "Zużyjemy 600 litrów farby"

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plStacja Politechnika

Nocami robotnicy malują sufit stacji metra Politechnika. Łącznie muszą pokryć farbą około trzy tysiące metrów kwadratowych.

Przyciemnione fragmenty sufitu stacji I linii metra zmieniają się na jaśniejsze.

"Prace związane z malowaniem stropu na stacji Politechnika rozpoczęły się 9 maja. Do pomalowania jest powierzchnia ok. 3000 m2. Malowanie stropu będzie dwuwarstwowe i zużyjemy w tym celu około 600 litrów farby" – podaje Anna Bartoń, rzeczniczka Metra Warszawskiego.

Zaznacza, że prace mogą być prowadzone wyłącznie w przerwie nocnej od niedzieli do czwartku w godz. 1.00-3.30. Za ich wykonywane odpowiadają pracownicy Metra Warszawskiego.

"Występują ograniczenia"

"Trudno jest jednoznacznie określić termin zakończenia, gdyż z uwagi na konieczność rozstawienia rusztowań występują ograniczenia spowodowane m.in. pracami serwisowymi prowadzonymi na stacjach i w tunelach, planowymi jazdami pociągów, przejazdami drezyn z urządzeniami i materiałami. Dodatkowy element, który może warunkować długość prowadzenia prac to dostępność platform i drezyn" – podaje Bartoń.

Prace mają potrwać kilka miesięcy.

Autor:ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl