Na razie trenują na szkolnych korytarzach. W przyszłym roku szkoła przy Ciasnej ma mieć halę sportową

Autor:
katke
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Burmistrz Śródmieścia o budowie hali sportowej przy szkole
Burmistrz Śródmieścia o budowie hali sportowej przy szkole
Urząd Dzielnicy Śródmieście
Urząd Dzielnicy ŚródmieścieBurmistrz Śródmieścia o budowie hali sportowej przy szkole

Nowoczesna hala sportowa podzielona na trzy sektory, do tego siłownia, sala fitness i przestrzeń sensoryczna dla najmłodszych. Urząd Dzielnicy Śródmieście podpisał umowę na budowę obiektu sportowego przy Szkole Podstawowej numer 158 im. Jana Kilińskiego przy Ciasnej 13. Inwestycja jest warta 24,5 miliona złotych.

Jak zaznaczył w komunikacie na ten temat rzecznik śródmiejskiego urzędu, "w szkole im. Jana Kilińskiego w Śródmieściu już od wejścia czuć ducha sportu". - Puchary, medale i okazałe trofea zdobią witryny oraz półki szkolnych korytarzy. W ciągu ostatnich 26 lat uczniowie tej szkoły stawali na podium ponad 1000 razy, plasując swoją szkołę w czołówce szkół sportowych nie tylko na Mazowszu, ale i w całym kraju. Tylko w zeszłym tygodniu dołożyli kilkadziesiąt medali z zawodów pływackich w Raciborzu, gdzie zdobyli Mistrzostwo Polski Szkół Sportowych w pływaniu. Drugi raz z rzędu - wymienił. I dodał: - Na szczeblach wojewódzkich i ogólnopolskich mają mocne drużyny w piłce nożnej i siatkówce. Są też w czołówce krajowej biegów przełajowych. Wszystko to, pomimo bardzo ograniczonej infrastruktury, jaką może im obecnie zaoferować szkoła. Zajęcia prowadzone są w niewielkiej sali gimnastycznej, na szkolnych korytarzach i w szatniach przerobionych na małe sale do ćwiczeń.

Umowa na nowoczesny kompleks podpisana

Rzecznik zapowiedział, że "już niebawem to się zmieni". - W poniedziałek, 20 marca 2023 r., na terenie szkoły, w obecności zarządu dzielnicy, wykonawcy, dyrekcji oraz uczniów podpisana została umowa na budowę nowoczesnego i wielofunkcyjnego kompleksu sportowego. Znajdzie się w nim siłownia, sala fitness, salki szkoleniowe do nauczania strategii, taktyki, omawiania treningów i prowadzenia treningu psychologicznego. Będzie też sala do terapii sensorycznej dla uczniów ze szczególnymi potrzebami, trybuna na 190 osób oraz szatnie i toalety - wymienił.

Władze Śródmieścia podpisały umowę na budowę hali sportowej przy ul. Ciasnej Urząd Dzielnicy Śródmieście

- Bardzo się cieszę, że przystępujemy do tej inwestycji. Będzie to nowoczesny i wielofunkcyjny kompleks sportowy. Ponad 3,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Podczas tylko jednej lekcji będzie mogło tu ćwiczyć jednocześnie pięć klas: na hali sportowej, siłowni, sali fitness. W ciągu jednego dnia to nawet 30-35 godzin lekcyjnych wychowania fizycznego. W całym tygodniu to ponad 150 godzin – nie licząc oczywiście zajęć dodatkowych – wyliczył z kolei w komunikacie Aleksander Ferens, burmistrz Śródmieścia.

Wizualizacja hali sportowej przy ulicy Ciasnej Urząd Dzielnicy Śródmieście

Urzędnicy zaznaczyli, że nowa hala będzie mieć wymiary 39 na 52 metry. Wykonawca - od momentu podpisania umowy - ma 635 dni na zaprojektowanie i wybudowanie całego obiektu.

Zakończenie budowy w czwartym kwartale 2024 roku

- Naszą rolą, jako samorządu, jest realizacja potrzeb lokalnej społeczności. Budujemy nowoczesną, kompleksową halę dla naszych młodych sportowców, przed którymi kariera na arenach międzynarodowych stoi otworem. Już teraz stanowią utalentowaną grupę, rozsławiając szkołę i Warszawę na zawodach pływackich, turniejach siatkarskich i w rozgrywkach piłkarskich. Nie możemy ich zawieść – powiedziała Agnieszka Gierzyńska-Kierwińska, radna dzielnicy Śródmieście i przewodnicząca komisji oświaty.

Szkoła Podstawowa numer 158 im. Jana Kilińskiego w Warszawie Urząd Dzielnicy Śródmieście

- Wartość inwestycji wynosi 24 277 000 złotych brutto i nie obejmuje wyposażenia wewnętrznego. Na ten cel dzielnica Śródmieście zarezerwowała dodatkowe środki. Zakończenie budowy jest planowane na czwarty kwartał 2024 roku - zapowiedział rzecznik dzielnicy.

Autor:katke

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Urząd Dzielnicy Śródmieście

Pozostałe wiadomości