Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

TVN Warszawa | Śródmieście

Pożar w piwnicy kamienicy na Solcu. "Spaliło się wyposażenie jednego z pomieszczeń"

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.plPożar w kamienicy na Powiślu

W jednej ze starych kamienic na Solcu doszło do pożaru piwnicy. Jak podała straż pożarna, dwie osoby zostały ewakuowane z budynku.

Strażacy około godziny 14.40 otrzymali zgłoszenie o pożarze na ulicy Przemysłowej. - Wysłaliśmy tam cztery zastępy, na miejscu strażacy zastali pożar piwnicy w budynku. Nikt nie został poszkodowany, dwie osoby zostały ewakuowane - informował Wojciech Kapczyński ze straży pożarnej. - Spaliło się wyposażenie jednego z pomieszczeń w piwnicy - dodał.

Po zlokalizowaniu pożaru i ugaszenia ognia, strażacy musieli oddymić pomieszczenia, bo na klatce w piwnicy było zadymienie.

Pomieszczenia fundacji

- To stara, przedwojenna kamienica. Strażacy wyrzucają jeszcze z piwnicy spalone elementy, krzesła, materace. Na miejsce przyjechała też policja, straż miejska i pogotowie gazowo-energetyczne - relacjonował reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński. - Jeden ze świadków pożaru mówił mi, że te pomieszczenia były zalane w czasie ostatniej powodzi kilka tygodni temu. Przy oknach piwnicznych leżą jeszcze worki z piaskiem - dodał.

Pożar spowodował utrudnienia w ruchu. - W tym miejscu Przemysłowa jest jednokierunkowa, ulica została zamknięta. Nie można w nią wjechać od Rozbratu - ostrzegał Zieliński.

Autor:mp/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl