Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

TVN Warszawa | Śródmieście

Smog nad Warszawą. Zakaz palenia w kominkach, apel o pozostanie w domach

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
kz/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP
TVN24Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego: w dni smogowe nie wolno rekreacyjnie palić w kominku

Na Mazowszu oddycha się w piątek ciężko. Służby wprowadziły pomarańczowy alert, a ratusz przypomina o zakazie palenia w kominkach. 

Ratusz przekazał w piątek, że na obszarze całego województwa mazowieckiego, w tym w Warszawie, istnieje ryzyko wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu PM10 (100 µg/m3).

Urzędnicy apelowali, żeby mieszkańcy unikali spacerów i aktywności na dworze i nie wietrzyli mieszkań. Polecili, aby odstawili auta i korzystali z komunikacji publicznej, a straż miejską informowali o "podejrzanych spalaniach odpadów".

Zalecenia skierowali szczególnie do kobiet w ciąży oraz rodzin z małymi dziećmi, osób starszych i chorych.

Zła jakość powietrza

Bardzo zła jakość powietrza oznacza, że dobowe stężenie pyłu PM10 może wynieść ponad 150 µg/m3. Natomiast zła jakość powietrza oznacza, że dobowe stężenie pyłu PM10 może wynieść od 110,1 do 150 µg/m3. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) norma średniego, dobowego stężenia tego pyłu wynosi 50 µg/m3.

Autor:kz/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl, PAP