Śmiertelny wypadek na torach na Powiślu

Aktualizacja:
Autor:
kk/r
Źródło:
PAP
KMUtrudnienia po wypadku w pobliżu stacji PKP Warszawa Powiśle (zdj. ilustracyjne)

Po śmiertelnym wypadku w rejonie stacji kolejowej Warszawa Powiśle były utrudnienia na linii średnicowej. Część pociągów została skierowana na objazdy przez Dworzec Centralny. Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora.

Do wypadku doszło około godziny 13 w pobliżu stacji Warszawa Powiśle. Jak poinformował Artur Wojdat z Komisariatu Kolejowego Policji, pociąg Kolei Mazowieckich jadący w stronę centrum potrącił człowieka. Nie udało się go uratować. Na miejscu policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniali okoliczności zdarzenia.

Pasażerowie musieli liczyć się z utrudnieniami w kursowaniu pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich na linii średnicowej podmiejskiej. Zarząd Transportu Miejskiego podawał, że dotyczyły one odcinka pomiędzy stacjami Warszawa Zachodnia - Warszawa Wschodnia. Składy zostały skierowane na tor dalekobieżny przez stację Warszawa Centralna. Omijały przystanki: Ochota, Śródmieście, Powiśle, Stadion.

O utrudnieniach informowała także Szybka Kolej Miejska. "Pociągi SKM linii S1 i S2 w obu kierunkach mogą być opóźnione do około 45 minut. Ponadto, od godziny 13.10 do odwołania wszystkie pociągi w kierunku wschodnim pojadą przez dalekobieżną linię średnicową i stację Warszawa Centralna, z pominięciem przystanków Ochota, Śródmieście, Powiśle i Stadion. Natomiast wszystkie pociągi w kierunku zachodnim pojadą przez podmiejską linię średnicową po torze przeciwnym do właściwego kierunku jazdy" - przekazała SKM.

"Od godziny 13.02 wprowadzono honorowanie biletów KM w pojazdach komunikacji miejskiej w 1 i 2 strefie biletowej" - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.

Zespół prasowy PKP PLK poinformował, że o godzinie 16:40 służby zakończyły czynności koło przystanku Warszawa Powiśle. "Przywracany jest rozkładowy ruch pociągów między Warszawą Wschodnią a Warszawą Zachodnią. Stopniowo normalizuje się sytuacja na Warszawskim Węźle Kolejowym" - podkreślono.

Informowaliśmy także o śmiertelnym potrąceniu rowerzysty pod Grójcem:

Potrącenie rowerzysty pod Grójcem
Potrącenie rowerzysty pod GrójcemMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Autor:kk/r

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KM

Pozostałe wiadomości