Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

TVN Warszawa | Śródmieście

Rozbiorą i postawią od nowa wiadukty Trasy Łazienkowskiej. Umowa podpisana

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
katke
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Warszawa wyburzy wiadukty na Trasie ŁazienkowskiejTVN24
wideo 2/3
TVN24Warszawa wyburzy wiadukty na Trasie Łazienkowskiej

Służą kierowcom od 1974, zostaną rozebrane i wybudowane od podstaw. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych podpisał umowę na przebudowę wiaduktów Trasy Łazienkowskiej przy parku Agrykola nad rodem Sedlaczka. Prace potrwają niemal trzy lata i będą oznaczać ogromne utrudnienia.

Umowa została podpisana z firmą SKANSKA. Jak zapewnia ZMID, prace mają być zrealizowane w przeciągu 32 miesięcy, czyli blisko trzech lat, a ich koszt to 87,5 miliona złotych.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO>>

Na przebudowanym fragmencie Trasy Łazienkowskiej o długości około 400 metrów, poza jezdniami, pojawią się obustronne ciągi pieszo-rowerowe, pochylnie poprawiające dostępność drogi dla osób z ograniczeniami ruchowymi, a także nowoczesne oświetlenie.

ZMID informuje, że zgodnie z umową wykonawca ma pięć miesięcy na prace przygotowawcze, w tym na opracowanie i uzgodnienie projektów organizacji ruchu, które będą obowiązywać w trakcie inwestycji.

W czasie przebudowy będzie możliwość przejazdu

"W związku z tym, że Trasa Łazienkowska jest drogą mocno obciążoną ruchem, jej przebudowa wymaga zmian w zasadach poruszaniu się na dużym obszarze miasta. Możliwość przejazdu Trasą Łazienkowską ma być zachowana przez cały czas prowadzenia robót. W trakcie rozbiórki pierwszego z wiaduktów przejazd będzie możliwy po drugim obiekcie. Następnie ruch zostanie skierowany na nowo wybudowany wiadukt i rozpocznie się rozbiórka pozostałej części drogi" - zapewniają drogowcy.

Dodają, że nowe wiadukty zostaną wybudowane zgodnie z obowiązującymi, wyższymi standardami w zakresie dostępności i wytrzymałości obiektów.

Pod koniec kwietnia informowaliśmy na tvnwarszawa.pl o przetargu na wykonawcę remontu Trasy Łazienkowskiej. Wyjaśnialiśmy, że stan wiaduktów po 46 latach eksploatacji wymaga przebudowy. Od spodu odpadają kawałki betonu, konstrukcję podtrzymują podpory, a przechodniów i auta przejeżdżające przez rondo Sedlaczka chroni siatka. Póki co doraźnym rozwiązaniem na odcinku Trasy Łazienkowskiej wiodącym przez wiadukty obowiązują ograniczenia prędkości do 40 kilometrów na godzinę.

Autor:katke

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: ZMID