TVN Warszawa | Śródmieście

Szczepienia przeciw koronawirusowi w miejskich punktach. "W kilkanaście godzin zapisało się niemal 30 tysięcy osób"

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
kk/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Punkt szczepień na Stadionie Legii
TVN24Punkt szczepień na Stadionie Legii

Trwa rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 w miejskich punktach szczepień powszechnych. W ciągu kilkunastu godzin zapisało się niemal 30 tysięcy osób. "Do końca maja dostaniemy ponad 80 tysięcy dawek" – zapowiada prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Szczepienia ruszą 14 maja.

"Rejestracja do Warszawskich Punktów Szczepień Powszechnych ruszyła. W kilkanaście godzin zapisało się w nich niemal 30 tysięcy osób! Zachęcam, zapisujcie się dalej, mamy dużo wolnych terminów, do końca maja dostaniemy ponad 80 tysięcy dawek. Pierwsze szczepienia 14.05" – poinformował w piątek po południu Rafał Trzaskowski.  

Zapisy do Warszawskich Punktów Szczepień Powszechnych ruszyły w czwartek wieczorem. Punkty będą działały w czterech lokalizacjach. Największy z nich powstanie na Stadionie Legii przy Łazienkowskiej 3. Będzie tam 30 stanowisk szczepiennych. Pozostałe powstaną na Białołęce (w Białołęckim Ośrodku Sportu przy Strumykowej 21), Targówku (w hali sportowej OSiR Targówek przy Ossowskiego 25) i w Wawrze (w Wawerskim Centrum Kultury przy Żegańskiej 1).

Szczepienia przeciw COVID-19 rozpoczną się w nich w następny piątek o godzinie 8. Władze miasta ogłosiły, że wszystkie punkty są już gotowe do pracy, zostały odebrane przez Narodowy Fundusz Zdrowia i uzyskały wpis do rejestru.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Jak zapisać się na szczepienie w miejskim punkcie?

Na szczepienie w Warszawskich Punktach Szczepień Powszechnych może zarejestrować się każdy, kto ma e-skierowanie. Sposoby są dwa. Można zadzwonić na infolinię 989 i w rozmowie z operatorem wskazać jeden z czterech punktów.  

Druga opcja to skorzystanie z systemu e-rejestracji w rządowym Portalu Pacjenta. W wyszukiwarce wolnych terminów należy po prostu wskazać wybrany miejski punkt. System powinien wyświetlić najbliższe dostępne wizyty.

Szczegóły dotyczące rejestracji oraz funkcjonowania punktów szczepień dostępne są na stronie warszawaszczepi.pl.

Wiceprezydent stolicy Renata Kaznowska zapowiedziała w czwartek, że w najbliższych dniach do punktów trafi blisko 30 tysięcy dawek szczepionek firm Pfizer oraz jednodawkowej Johnson & Johnson. Zostaną dostarczone z magazynu Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. "Docelowo, wraz ze zwiększonymi dostawami szczepionek planujemy szczepić nawet 60 tysięcy osób tygodniowo" – dodała.

Autor:kk/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości