TVN Warszawa | Śródmieście

Zewnętrzny basen sportowy, zjeżdżalnia i gejzery. Basen przy Inflanckiej otwarty po przebudowie

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
katke/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Kompleks letnich basenów przy Inflanckiej po przebudowie
Urząd miasta Kompleks letnich basenów przy Inflanckiej po przebudowie

Nowy basen sportowy, zjeżdżalnia, gejzery, masaże i boisko do siatkówki. Mieszkańcy mogą już korzystać z odnowionego kompleksu przy ulicy Inflanckiej. Inwestycja kosztowała ponad sześć milionów złotych.

- Bardzo się cieszę, że przebudowa basenów w Ośrodku Inflancka przebiegła zgodnie z planem, a warszawianki i warszawiacy już od dziś mogą korzystać z tej sportowo-wypoczynkowej przestrzeni w sercu naszego miasta. Zapraszam tu szczególnie w upalne, wakacyjne dni – powiedziała wiceprezydentka Warszawy Renata Kaznowska po otwarciu obiektu.

Atrakcje wodne, foodtrucki i plaża

Prace modernizacyjne rozpoczęły się zaraz po sezonie letnim 2021. Całkowicie przebudowano basen zewnętrzny o długości 25 metrów z częścią relaksacyjną, zamontowano 50-metrową zjeżdżalnię oraz dodatkowe atrakcje wodne: gejzery i masaże. Udało się także wygospodarować miejsce na foodtrucki, gdzie już dziś można coś zjeść i napić się zimnych napojów.

Również otoczenie odnowionego basenu się zmieniło. Postawiono nowe ogrodzenie i położono chodniki, zamontowano nowoczesne nagłośnienie, monitoring, system nawadniania terenów zielonych oraz przygotowano piaszczystą i trawiastą plażę, a także boisko do piłki plażowej o wymiarach 8 na 16 metrów, które powstało w miejsce asfaltowego.

W ramach przebudowy dostosowano obiekt do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Zamontowano pochylnie, usunięto bariery architektoniczne, a brodzik przed wejściem na plaże basenową został przystosowany do przejazdu wózka inwalidzkiego.

Autor:katke/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Urząd miasta

Pozostałe wiadomości