Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA W FERIE

W okresie świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku oraz ferii zimowych komunikacja będzie funkcjonowała inaczej. Kursowanie niektórych linii autobusowych i tramwajowych zostanie zawieszone. Pierwsze zmiany wchodzą w życie już w ten weekend.

"Kto wypierze wasze brudy". Protest właścicieli pralni przed Sejmem

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
kz/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl, TVN24
Protest właścicieli pralni przed Sejmem

Właściciele pralni, które współpracują między innymi z hotelami, protestowali w czwartek przed Sejmem. 

- Protestujemy, bo stoimy, nie mamy co prać. Kaczyński pozamykał hotele, pralki stoją puste - powiedział jeden z protestujących.

- Bardzo źle jest w tej chwili. Musimy coś z tym zrobić, bo nie damy rady na dłuższą metę. Planujemy, żeby nas zauważono w końcu, bo nie ma innego wyjścia. Nikt nas nie widział do tej pory, a my jesteśmy w dużej mierze uzależnieni od hoteli, restauracji, więc jeżeli tego wsparcia nie dostaniemy, to za miesiąc, dwa, nie będziecie gdzie mieli państwo przynieść garderoby do prania, i będziecie spać w hotelach w brudnej pościeli – dodała inna uczestniczka protestu.

Protest "pralników" przed Sejmem TVN24

Jak wyglądał protest?

Protest miał formę samochodową. Uczestnicy jeździli wokół Sejmu. Używali klaksonów. Na autach przyczepili transparenty z napisami: "Moje PKD jest gorsze niż Twoje", "Kto wypierze wasze brudy", "Jarek wymaglujemy Ci kota".

- W szczytowym momencie w proteście uczestniczyło około dwudziestu samochodów – przekazał Piotr Świstak z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Jak dodał, policjanci w związku z wydarzeniem nie odnotowali żadnych incydentów.

Protest "pralników" przed Sejmem TVN24

Autor:kz/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24