Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Ratusz poinformował, że w najbliższą sobotę zostaną wymienione rozjazdy na pętli tramwajowej Kawęczyńska-Bazylika. Ponadto w weekend kontynuowane będą prace na ul. Posag 7 Panien, a w poniedziałek rozpocznie się remont ul. Kobiałka na Białołęce.

Poszukiwana listem gończym nie chciała otworzyć drzwi. Policjanci użyli wysięgnika

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
mp/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
KRP ŚródmieściePolicjanci do zatrzymania musieli użyć wysięgnika

Śródmiejscy kryminalni musieli użyć wysięgnika do zatrzymania poszukiwanej listem gończym kobiety. - Kiedy jeden z funkcjonariuszy wjechał na nim przed samo okno w kuchni, kobieta była zaskoczona całą tą sytuacją - relacjonuje policja.

Jak podał oficer prasowy śródmiejskiej komendy Robert Szumiata, 42-latka była poszukiwana listem gończym przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia. - Kiedy policjanci zapukali do drzwi jej mieszkania, kobieta nie otworzyła. Kryminalni wiedzieli jednak, że jest w środku, i że to specjalne działanie, aby uniknąć zasądzonego wyroku - zaznaczył oficer.

Była zaskoczona

Dodał, że jedynym sposobem, żeby dostać się do lokalu, było wejście przez okno na ostatnim piętrze budynku. Policjantom musiała jednak pomóc straż pożarna. - Na specjalnym wysięgniku, w strażackim kasku, jeden z policjantów wjechał przed samo okno w kuchni. Po jego wepchnięciu wszedł do mieszkania i zatrzymał kobietę, najwyraźniej zaskoczoną całą tą sytuacją - relacjonował oficer prasowy.

Szumiata poinformował również, jakie konsekwencje poniesie zatrzymana: - 42-latka za kradzież, oszustwo i groźby karalne najbliższe dwa lata spędzi w zakładzie karnym.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o mężczyźnie, który wspiął się na 260-metrowy dźwig - tłumaczył, że chciał zrobić zdjęcie panoramie miasta:

Mężczyzna wspiął się na 260-metrowy dźwigMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Autor:mp/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KRP Śródmieście