Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

TVN Warszawa | Śródmieście

Przyjechali do domowej awantury. Na miejscu odkryli skład narkotyków

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
mp/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Małżeństwo podejrzane o posiadanie narkotyków

Śródmiejscy wywiadowcy dostali zgłoszenie o awanturze domowej, nie spodziewali się jednak, że na miejscu odkryją znaczne ilości narkotyków. - W mieszkaniu było ponad 600 gramów marihuany i innych substancji, tabletki ecstasy i wagi do porcjowania narkotyków - wylicza rzecznik śródmiejski komendy. Małżeństwo zostało zatrzymane. Parze grozi do 10 lat więzienia.

- Wszystko zaczęło się od awantury domowej zgłoszonej przez zaniepokojonych lokatorów. Nocne krzyki, hałas i wołania o pomoc dochodzące z jednego z lokali postawiły na nogi sąsiadów. Na miejsce przyjechali policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego. Kiedy weszli do wskazanego mieszkania, zastali wyraźnie pobudzoną sytuacją 27-latkę i jej męża w tym samym wieku - relacjonuje rzecznik śródmiejskiej komendy Robert Szumiata.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Dodaje, że kobieta i mężczyzna mieli widoczne obrażenia na twarzy, jednak odmówili pomocy medycznej: - Stwierdzili, że nic się nie stało, a wspomniana awantura to tylko małżeńska sprzeczka.

Ecstasy, kapsułki, paski, misa pełna marihuany i wiele więcej

I być może interwencja skończyłaby się na pouczeniu, gdyby nie woń marihuany unosząca się w lokalu. - Wywiadowcy postanowili przeszukać dokładnie mieszkanie. Na szafie w kuchni w torbie znaleźli foliowe woreczki, koperty, kartonowe pudełka, misę wypełnioną marihuaną oraz dwie elektroniczne wagi służące do porcjowania narkotyków - wylicza Szumiata.

A to był dopiero początek. - Kolejne środki odurzające policjanci znaleźli w lodówce. Były to między innymi tabletki ecstasy oraz kapsułki i paski, które zostaną poddane badaniom. W szafce w kuchni policjanci ujawnili także ponad trzy tysiące złotych, które może pochodzić z przestępstwa. W sumie, w mieszkaniu wynajmowanym przez obywateli Białorusi, było ponad 300 gramów marihuany oraz 376 gramów innych substancji w postaci kapsułek i pasków - podsumowuje rzecznik śródmiejskiej komendy.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie zatrzymanej parze zarzutów posiadania znacznej ilości środków odurzających. Grozi za to do 10 lat więzienia. Na wniosek śledczych sąd podjął też decyzję o trzymiesięcznym areszcie małżeństwa.

W mieszkaniu policjanci znaleźli m.in. marihuanę, tabletki ecstasy i wagę do porcjowania narkotykówKRP

Pisaliśmy też o zatrzymaniu podejrzanych o wyłudzenia metodą "na policjanta CBŚP":

Podejrzani o wyłudzenia metodą "na policjanta CBŚP" (wideo bez dźwięku)KRP I

Autor:mp/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KRP I