Są cztery nowe karetki, kupią sześć kolejnych. "Każdy zakup jest na wagę złota"

Autor:
katke/r
Źródło:
PAP

"Bez nowoczesnych ambulansów nie ma sprawnego systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego, nie ma też mowy o skutecznej walce z pandemią koronawirusa COVID-19. Dzisiaj, gdy służby pracują na granicy możliwości, także technicznych, każdy zakup jest na wagę złota i ułatwia nam pracę" - podkreślił w komunikacie Piotr Owczarski z Meditransu.

Karetki zostały zakupione w związku z pandemią COVID-19. To cztery nowoczesne ambulanse, a wkrótce dołączy do nich sześć kolejnych. Inwestycja pochłonęła blisko 2,4 miliona złotych. Pojazdy będą wykorzystywane jako jednostki intensywnej opieki, zaawansowanego leczenia i monitorowania pacjentów, a więc do ratowania życia w najcięższych przypadkach. Warszawskie pogotowie zaznaczyło, że każdy pojazd wyposażony jest w najnowszej generacji sprzęt medyczny, m.in. w defibrylator transportowy z możliwością teletransmisji danych. Oznacza to, że w trakcie przewożenia pacjenta do szpitala możliwe będzie prowadzenie konsultacji kardiologicznych w czasie rzeczywistym.

W rejonie obsługiwanym przez Meditrans pracują teraz 84 zespoły ratownictwa medycznego, w tym 12 specjalistycznych zespołów ratownictwa medycznego i 62 zespoły podstawowe oraz cztery ambulanse covidowe, które zostały skierowane wyłącznie do obsługi transportów pacjentów realizowanych na zlecenie lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej.

Karetki covidowe są przeznaczone do odbioru pacjenta z podejrzeniem zakażenia lub ze stwierdzonym zakażeniem koronawirusem COVID-19 ze szpitala lub z domu i przewiezienie do lecznicy specjalistycznej. Aby zminimalizować zagrożenie, karetkę obsługuje jedna osoba - kierowca ratownik.

Informowaliśmy o trudnej sytuacji w pogotowiu w związku z brakiem wolnych respiratorów:

W szpitalach brakuje respiratorów
W szpitalach brakuje respiratorówPolska i Świat, TVN24

Autor:katke/r

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości