Policja: zaczekał, aż matka zaśnie. Podpalił pokój i wyszedł.

Autor:
katke
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Zarzut usiłowania zabójstwa dla syna, który podpalił mieszkanie matki
Zarzut usiłowania zabójstwa dla syna, który podpalił mieszkanie matki
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl Zarzut usiłowania zabójstwa dla syna, który podpalił mieszkanie matki

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 85-latki. Syn kobiety podpalił jeden z pokoi, chcąc w ten sposób pozbawić matkę życia. Staruszka uratowała się tylko dzięki temu, że uciekła na balkon. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności - przekazał podinspektor Robert Szumiata, rzecznik śródmiejskiej policji.

Śródmiejscy wywiadowcy zatrzymali 50-latka, który w ostatnią środę podpalił mieszkanie swojej matki, chcąc, jak przyznał, "pozbawić ją w ten sposób życia". - Mężczyzna mieszkał z matką i nadużywał alkoholu. Feralnej nocy 50-latek zaczekał aż kobieta uśnie, podpalił jeden z pokoi i wyszedł z mieszkania zostawiając staruszkę w środku - opisał podinspektor Szumiata. I dodał: - 85-latkę obudził duszący dym, kobieta ostatkiem sił uciekła z sypialni na balkon, co uratowało jej życie.

Zarzuty i areszt dla 50-latka

Straż i policję zaalarmowali sąsiedzi przerażeni wydobywającymi się płomieniami z okien mieszkania. Policjanci i strażacy do czasu przybycia pogotowia ratunkowego zaopiekowali się staruszką i udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej.

- Syn kobiety został zatrzymany, usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i gróźb karalnych kierowanych wobec własnej matki. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście, sąd podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu 50-latka na trzy miesiące - podsumował rzecznik śródmiejskiej policji.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:katke

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości