Wybili szybę i ukradli z auta 100 tysięcy złotych. "Obserwowali każdy krok ofiary"

Autor:
katke
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Policja rozbiła grupę przestępczą zajmującą się kradzieżą aut
Policja rozbiła grupę przestępczą zajmującą się kradzieżą aut KSP
wideo 2/3
KSPPolicja rozbiła grupę przestępczą zajmującą się kradzieżą aut

Swoją ofiarę obserwowali w centrum handlowym, gdzie pokrzywdzony wypłacał gotówkę. - Podłożony wcześniej przez mężczyzn kolec zmusił kierowcę do zatrzymania samochodu. Wtedy sprawcy wybili szybę i skradli ponad 100 tysięcy złotych w polskiej i obcej walucie. Policja zatrzymała dwie osoby - przekazał rzecznik śródmiejskiej policji podinspektor Robert Szumiata.

Sprawą zajęli się policjanci ze śródmiejskiego Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu. Jak przekazał Szumiata, zatrzymali dwie z czterech osób podejrzanych o kradzież z włamaniem do audi A8. - Policjanci ustalili także tożsamość pozostałych mężczyzn biorących udział w tym przestępstwie. Jeden odbywa karę pozbawienia wolności za inne przestępstwo a zatrzymanie ostatniego to już tylko kwestia czasu - zapewnił rzecznik śródmiejskiej policji.

Policja zatrzymała dwie osoby KRP I

Jedni obserwowali, drudzy podkładali kolec

Do zdarzenia doszło w jednym z centrów handlowych. - Obywatele Gruzji obserwowali każdy krok swojej ofiary. Kiedy sprawcy zauważyli, że pokrzywdzony wypłacił gotówkę w kantorze, dali znać swoim kompanom, aby ci podłożyli mu kolec pod koło - opisał metodę sprawców podinspektor Szumiata. I dodał: - Kiedy kierowca ruszył, także był śledzony. Sprawcy jechali za nim i czekali, aż z koła zejdzie powietrze. W dogodnym momencie, kiedy pokrzywdzony zmuszony został do zatrzymania pojazdu, sprawcy podbiegli do samochodu, wybili przednią szybę od strony pasażera i zabrali plecak z gotówką leżący na fotelu.

Policjant wyliczył, że łupem złodziei padła gotówka w polskiej i obcej walucie w kwocie przekraczającej 100 tysięcy złotych oraz inne przedmioty znajdujące się w plecaku.

- Za to przestępstwo zgodnie z Kodeksem karnym sprawcom grozi do 10 lat pozbawienia wolności - podsumował Szumiata.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:katke

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KRP I

Pozostałe wiadomości