TVN Warszawa | Śródmieście

Motornicza została pobita, bo zwróciła uwagę na brak maseczki. "Sprawca usłyszał zarzuty"

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
katke/ran
Źródło:
PAP
Rzeczniczka ratusza o pobiciu motorniczej
Rzeczniczka ratusza o pobiciu motorniczejTVN24
wideo 2/2
TVN24Rzeczniczka ratusza o pobiciu motorniczej

W poniedziałek prokuratura postawiła zarzuty mężczyźnie podejrzanemu o zaatakowanie motorniczej w centrum. Kobieta zwróciła mu wcześniej uwagę, że nie ma maseczki.

Jak przekazała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz, postępowanie związane z naruszeniem nietykalności motorniczej nadzorowane jest przez przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Śródmieście Północ. W jego toku ustalono, że sprawca spowodował upadek kobiety.

Przyznał się i wyraził skruchę

- Ustalony sprawca usłyszał zarzut naruszenia na przystanku tramwajowym nietykalności cielesnej motorniczej w związku z podjętą przez nią interwencją na rzecz ochrony bezpieczeństwa publicznego - poinformowała Skrzyniarz.

Prokurator przedstawił mężczyźnie również zarzut znieważania kobiety. - Oba czyny uznano za występki o charakterze chuligańskim - wyjaśniła rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Dodała, że podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów, jednocześnie wyrażając skruchę.

- Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem zatrzymanego, prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Za czyny zarzucone podejrzanemu grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch - przekazała Skrzyniarz.

Miał dwa promile alkoholu w organizmie

Do napadu doszło w sobotę rano. Wtedy policjanci zatrzymali mężczyznę, który pobił motorniczą tramwaju. Ta zwróciła mu i innym pasażerom uwagę na obowiązek zasłaniania ust i nosa.

- Policjanci otrzymali zgłoszenie przed godz. 7. Motornicza linii 25 (kier. Ochota) zatrzymała tramwaj na wysokości Dworca Centralnego i zwróciła trzem osobom, które nim podróżowały uwagę, że nie mają zasłoniętych ust oraz nosa, a jest to ich obowiązek. W tym momencie kobieta została zaatakowana i pobita przez jednego z mężczyzn - informowała Gabriela Putyra z Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Stołecznej Policji.

Na miejsce został wezwany Zespół Ratownictwa Medycznego, który zabrał kobietę z urazem kolana na dalsze badania do szpitala.

- Motornicza była przytomna, a jej stan nie zagrażał zdrowiu i życiu. Policjanci na miejscu zatrzymali napastnika, który był wskazany przez motorniczą jako osoba, która ją pobiła. Ustalili także świadka zdarzenia. Zatrzymany mężczyzna był nietrzeźwy, alkomat wskazał prawie dwa promile alkoholu w jego organizmie - podawała Putyra.

"Rozmawiałem przed chwilą z panią Marzeną, motorniczą warszawskiego tramwaju, brutalnie zaatakowaną przez bandytów po tym, gdy zwróciła im uwagę, że mają nosić maski w pojeździe. Przekazałem jej wyrazy solidarności i zapewniłem, że będziemy ją wspierać w dochodzeniu do zdrowia" - napisał z kolei na Twitterze prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

Autor:katke/ran

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości