Remontują podziemny parking. Przez lata szkodziła mu woda

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
b/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Trwają prace

Drogowcy naprawiają nawierzchnię, uszczelniają ściany i stropy parkingu pod placem Krasińskich. Jak informują, to pierwszy tak duży remont obiektu od kilkunastu lat.

Parking znajduje się w sąsiedztwie Sądu Najwyższego, wjazd znajduje się od strony placu Krasińskich. Podziemny obiekt jest wyposażony w dwie windy umożliwiające komunikację osobom niepełnosprawnym. Maksymalnie, na dwóch poziomach o powierzchni może zaparkować 407 samochodów. Do dyspozycji mieszkańców pozostaje 356 miejsc, 51 jest zarezerwowanych dla pojazdów należących do miasta.

"Parking otwarto pod koniec lat 90., a Zarząd Dróg Miejskich administruje nim od 2005 roku. Dotąd obiekt przechodził tylko drobne prace konserwatorskie w ramach bieżącego otrzymania. Z tego względu postanowiliśmy przeprowadzić remont o większej skali" - podaje ZDM.

Nowe oświetlenie i wyświetlacz

Prace koncentrują się przede wszystkim na naprawie nawierzchni. "Ta została zniszczona nie tyle z powodu wjeżdżających i wyjeżdżających samochodów, co ze względu na nanoszoną przez nie wodę. W szczególności dały się we znaki pory zimowe, podczas których z kół i nadkoli zatrzymanych aut ściekała roztapiająca się mieszanka śniegu i soli. Powstałe w betonowej płycie nawierzchni odpryski usuwane są za pomocą zaprawy o spoiwie polimerowo-cementowym" - czytamy na stronie drogowców.

Zakres robót obejmuje także uszczelnianie ścian i stropów parkingu. Na koniec naprawione zostanie oświetlenie wjazdu na parking, planowane na przełom czerwca i lipca. Później zainstalowany wyświetlacz informujący o liczbie wolnych miejsc.

Parking pod placem KrasińskichMateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

Autor:b/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: ZDM