TVN Warszawa | Śródmieście

Aleksandretta schroniła się na klatce schodowej

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
katke/gp
Źródło:
PAP
Stołeczna straż miejska Papuga zgubiła się w centrum

Jest żółto-zielona i prawdopodobnie uciekła z hodowli. Papuga aleksandretta została znaleziona na klatce schodowej w jednym z budynków w Śródmieściu. Zabezpieczył ją Ekopatrol.

Około godziny 21.30 do siedziby jednego z oddziałów Straży Miejskiej przyszedł mężczyzna z papugą. Poinformował funkcjonariuszy, że schwytał ją na klatce schodowej jednego z domów przy ulicy Mokotowskiej.

Trafiła do Ptasiego Azylu

- Ptak nie wyglądał na chorego lub zaniedbanego, więc prawdopodobnie niedawno wydostał się z mieszkania, w którym był hodowany - przekazał Jerzy Jabraszko ze Straży Miejskiej.

Ptak, który okazał się aleksandrettą obrożną, nie miał żadnej obrączki identyfikacyjnej i nie wiadomo jak trafił na klatkę schodową. Funkcjonariusze z Ekopatrolu zawieźli papugę do Ptasiego Azylu przy stołecznym ogrodzie zoologicznym. Tam przejdzie badania i kwarantannę.

Ta papuga nie boi się chłodu

Aleksandretta obrożna (Psittacula krameri) to średni ptak z rodziny papug wschodnich, zamieszkujący środkową Afrykę i Półwysep Indyjski z Cejlonem. To jedyny egzotyczny gatunek papugi, który na wolności może żyć także w Polsce - nie przeszkadza im chłód i mróz.

W maju informowaliśmy o pawiu który spacerował po centrum:

Paw spaceruje w centrum Warszawy
Paw spaceruje w centrum WarszawyArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Autor:katke/gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Stołeczna straż miejska

Pozostałe wiadomości