Akcja służb w ministerstwie, zamknięta ulica. "Niezidentyfikowana przesyłka" okazała się kiełbaską

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
kk,dk/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl / PAP

Ulicę Bracką w rejonie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej została zablokowana przez służby. Powód: niezidentyfikowana przesyłka, która trafiła do siedziby resortu.

Służby zostały wezwane na miejsce około godziny 11.45. - Do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dotarła przesyłka z niezidentyfikowaną zawartością - poinformował Marcin Strzyżacki ze stołecznej straży pożarnej.

Na miejsce przyjechało siedem zastępów strażackich oraz grupa chemiczna. Jak zaznaczył strażak, nie było konieczności ewakuacji siedziby resortu.

W związku z przeprowadzanymi przez służby czynnościami ulica Bracka na odcinku między ulicą Nowogrodzką a placem Trzech Krzyży została zablokowana. Przepuszczane były jedynie autobusy komunikacji miejskiej.

Trzy osoby odizolowane

O sprawie poinformowano inspektorat sanitarny. - Z zawartością przesyłki miały kontakt trzy osoby, które zostały odizolowane od innych w osobnym pomieszczeniu - mówił Strzyżacki. Najprawdopodobniej trafią one na obserwację.

Strażacy pracujący na miejscu powiedzieli PAP, że informację o tym, że do siedziby resortu trafiła niezidentyfikowana przesyłka, otrzymali przez telefon od pracowników ministerstwa. 

W środku była... kiełbaska

Po godzinie 14 czynności służb zakończyły się, a ulica Bracka między Nowogrodzką a Placem Trzech Krzyży została otwarta dla ruchu.

Jak poinformował Karol Kierzkowski, oficer prasowy mazowieckiej Państwowej Straży Pożarnej, zabezpieczona przez służby tajemnicza paczka okazała się niegroźna. - W środku była kiełbaska. Inspektor sanitarny uznał, że żywność nie stanowi zagrożenia. Produkt zostanie zutylizowany - powiedział.

Informowaliśmy też o akcji ABW we Włochach:

Akcja ABW we WłochachTomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Źródło: tvnwarszawa.pl / PAP

Autor:kk,dk/ran