TVN Warszawa | Śródmieście

Sadzą krzewy i drzewa na skwerze Sportów Miejskich

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Prace na skwerze Sportów Miejskich

Skwer Sportów Miejskich ma być gotowy już w lipcu. Prace w rejonie stacji metra Ratusz Arsenał są już na półmetku. Na placu budowy widać nowe drzewa, a wkrótce ruszą nasadzenia krzewów. Wyłaniają się też podbudowy pod alejki dla spacerowiczów. 

Skwer Sportów Miejskich powstaje dzięki mieszkańcom głosującym w warszawskim budżecie obywatelskim. Na niezagospodarowanym terenie nad tunelem metra pojawi się atrakcyjne, pełne zieleni miejsce spotkań i aktywności sportowych, dostępne dla wszystkich warszawiaków.

Stołeczny ratusz poinformował przed weekendem, że na nasypie ziemnym oddzielającym teren skweru od torów tramwajowych posadzono w ostatnim czasie 24 duże drzewa. Jeszcze w tym miesiącu posadzone zostaną również krzewy - łącznie będzie ich kilka tysięcy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Strefa ćwiczeń przy Ogrodzie Krasińskich

W ramach prac odnowione zostały stare murki przy stacji metra. Oczyszczono je, pomalowano i zaimpregnowano. Dodatkowo powstają też nowe betonowe konstrukcje, na których pojawią się drewniane siedziska lub będą one służyły do ćwiczeń.

Nowy skwer będzie pełnił funkcję terenu sportowo-rekreacyjnego. Pojawią się na nim dwa rodzaje alejek. Jedne będą wykonane z przepuszczalnej dla wody nawierzchni mineralno-żywicznej. Będą też alejki o utwardzonej nawierzchni, przystosowane do jazdy na rolkach, deskorolkach czy hulajnogach. Bliżej Ogrodu Krasińskich zamontowany zostanie zestaw przyrządów do kalisteniki (treningu siłowego). W tej strefie pojawi się bezpieczna nawierzchnia przepuszczalna i antypoślizgowa.

Leżaki i ławki wśród zieleni

"Na skwerze pojawi się też nowa trawa. Obecnie teren ten jest wyrównywany, montowane są również elementy małej architektury. Docelowo pojawią się tam nowe ławki, leżaki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe. Wygodny wypoczynek umożliwią także drewniane tarasy w centralnej części" - czytamy w komunikacie ratusza.

Pośród zieleni na skwerze będzie można podziwiać takie gatunki krzewów, jak jałowiec sabiński, dereń biały, tawuła japońska czy śliwa karłowa. Będą też byliny: szałwia omszona, jeżówka purpurowa, dzielżan ogrodowy oraz trawy: śmiałek darniowy, ostnice, rozplenica japońska.

Ratusz zapowiada, że planowany termin oddania skweru do użytku to lipiec tego roku.

Informowaliśmy też o pracach na Polu Mokotowskim:

Prace na Polu Mokotowskim
Prace na Polu Mokotowskim Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl

Autor:kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Urząd m.st. Warszawy

Pozostałe wiadomości