TVN Warszawa | Śródmieście

Pokazy wracają do Parku Fontann

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
aa
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Nowy pokaz fontann na Podzamczu (materiał z 2019 roku)
Nowy pokaz fontann na Podzamczu (materiał z 2019 roku)TVN24
wideo 2/9
TVN24Nowy pokaz fontann na Podzamczu (materiał z 2019 roku)

Po dwóch latach przerwy warszawiacy i turyści znów będą mogli podziwiać wieczorne spektakle w Parku Fontann na Podzamczu. Inauguracja sezonu już w majówkę. Tym razem widzowie zobaczą nowy pokaz inspirowany legendą o Złotej Kaczce. Widowisko uświetnią przeboje zespołu Maanam. 

Warszawski magistrat poinformował o wielkim powrocie spektakli w Parku Fontann. Po dwóch latach przerwy na Podzamcze wracają świetlne pokazy. - Pokazy fontann są jedną z ulubionych atrakcji warszawiaków. Widownia poprzednich spektakli gromadziła nawet milion osób. W czasie niespodziewanej i przymusowej dwuletniej przerwy nieustannie pytano nas o powrót, dostawaliśmy też liczne dowody sympatii. Teraz, zmotywowani, powracamy z nowym spektaklem - mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady, która od lat jest organizatorem wydarzenia.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Inauguracyjne pokazy zaplanowano w najbliższą niedzielę, poniedziałek i wtorek (1, 2, 3 maja) o godz. 21.30. Kolejne będą odbywały się w piątki i soboty. Zmienią się tylko godziny - 21.30 pozostanie do końca lipca, w sierpniu będzie to 21.00, a we wrześniu 20.30.

Wieczorne spektakle najlepiej podziwiać ze skarpy wiślanejUM Warszawa

Był już Wars i Sawa, teraz Złota Kaczka

Podobnie jak w poprzednich latach motywem przewodnim pokazów są warszawskie legendy. Twórcy inspirowali się już opowieściami o Księciu Niedźwiedziu czy Warsie i Sawie. Teraz przyszedł czas na legendę o Złotej Kaczce. To uniwersalna historia o tym, o czym wielu marzy i o miłości i bogactwie. Spektakl uświetnią takie przeboje zespołu Maanam jak: "Cykady na Cykladach", "Nie poganiaj mnie, bo tracę oddech" i "Wyjątkowo zimny maj".

Tak jak i w poprzednich latach, wstęp na pokazy jest bezpłatny. Organizatorzy podpowiadają, że najlepiej je podziwiać ze skarpy wiślanej.

1 maja udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami

Podczas pierwszego w tym roku spektaklu (1 maja) pojawią się specjalną udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami. Z informacji przekazanych przez magistrat wynika, że zostanie wydzielona specjalna, oznakowana strefa. Zostanie ona wyposażona w podest dla wózków inwalidzkich. Osoby niewidome i słabowidzące będą mogły skorzystać z audiodeskrypcji. Z kolei osoby niesłyszące będą miały zapewnioną pętlę indukcyjną.

Wstęp na pokazy jest bezpłatnyUM Warszawa

Multimedialny Park Fontann utworzono w 2011 roku na warszawskim Podzamczu, u podnóża Nowego Miasta. Park znajduje się na Skwerze 1 Dywizji Pancernej WP pomiędzy ulicami Boleść, Wybrzeże Gdańskie, Sanguszki i Rybaki na Nowym Mieście.

Spektakle można oglądać od początku maja do końca września.

Autor:aa

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa

Pozostałe wiadomości