Ruszyła rejestracja w masowych punktach szczepień

Aktualizacja:
Autor:
mp/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl, TVN24
Punkt szczepień na Stadionie Legii
Punkt szczepień na Stadionie Legii
TVN24
TVN24Punkt szczepień na Stadionie Legii

Miejski punkt szczepień na Stadionie Legii wraz z trzema innymi jest już gotowy do pracy, ale szczepienia przeciwko koronawirusowi ruszą dopiero za tydzień. W czwartek wieczorem ruszyły zapisy.

"Rejestracja na szczepienia w Warszawskich Punktach Szczepień Powszechnych właśnie ruszyła. Nasze punkty otwieramy już 14 maja, dlatego zachęcam Was bardzo - zapisujcie się już teraz, bo mamy sporo wolnych terminów" – poinformował w czwartek wieczorem prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

Największy z punktów będzie zorganizowany na Stadionie Legii przy ulicy Łazienkowskiej 3, gdzie w czwartek pojawił się reporter TVN24 Jan Piotrowski.

- Ma tu powstać 30 stanowisk do szczepienia. To wszystko jeszcze musi poczekać na chętnych ze względu na to, że nie było wiadomo, ile szczepionek tutaj trafi. Docelowo ma być to nawet 60 tysięcy szczepień dziennie, które będą prowadzone we wszystkich tych miejskich punktach. W tym na Legii zdecydowanie najwięcej, bo jest największy. W przyszłym tygodniu ma tu zostać dostarczonych 30 tysięcy szczepionek przeciwko koronawirusowi i żeby nie było chaosu, żeby ludzie nie musieli godzinami czekać w kolejce, trzeba będzie się wcześniej zapisać – relacjonował Piotrowski.

Dodał, że większość szczepionek, które trafią do miejskiej puli, to dwudawkowe szczepionki firmy Pfizera, ale będą też jednodawkowe Johnson & Johnson.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Jak się zapisać?

Odpowiedzialna za miejski program szczepień wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska zapewniła, że miejskie punkty są już gotowe do pracy. - Wszystko jest gotowe. Punkty zostały odebrane przez Narodowy Fundusz Zdrowia i w ubiegłym tygodniu wpisane do rejestru. Można wejść w zasadzie z dnia na dzień – powiedziała.

Kaznowska poinformowała, jak zapisać się na szczepienie w jednym z miejskich punktów: - Dzisiaj [w czwartek – red.] w godzinach wieczornych mieszkańcy będą mogli zapisywać się na szczepienia. Szacujemy, że od około godziny 21, więc szanowni państwo obserwujcie naszą stronę warszawaszczepi.pl. Przez tą miejską stronę można wejść do centralnej rejestracji i już dzisiaj w godzinach wieczornych zapisywać się do naszych punktów.

Wiceprezydent przypomniała, że szczepienia ruszą w przyszły piątek o godzinie 8.

Specjalny autobus dowiezie do punktu

Pozostałe trzy punkty Punkty Szczepień Powszechnych powstaną na Białołęce (w Białołęckim Ośrodku Sportu przy Strumykowej 21), Targówku (w hali sportowej OSiR Targówek przy Ossowskiego 25) i w Wawrze (w Wawerskim Centrum Kultury przy Żegańskiej 1).

Ponadto miasto uruchomiło także stronę internetową www.warszawaszczepi.pl, gdzie można znaleźć wszelkie informacje na temat szczepień w stolicy. Znajdują się tam także formularze aplikacyjne dla personelu medycznego, jak również przekierowania do stron, gdzie można dokonać rejestracji na szczepienie. Od 14 maja w stolicy uruchomiona będzie również specjalna linia autobusowa kursująca z centrum do punktu szczepień.

Warszawskie punkty szczepieńUrząd Miasta Warszawy

Autor:mp/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Raporty:
Pozostałe wiadomości