TVN Warszawa | Śródmieście

Startują zapisy na "Lato w Mieście". Wycieczki, zajęcia sportowe i plastyczne

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
katke/b
Źródło:
PAP
TVN24Ruszają zapisy do akcji "Lato w Mieście" (zdj. ilustracyjne)

Zapisy do tegorocznej akcji "Lato w Mieście" ruszają we wtorek, 10 maja. Przez całe wakacje warszawscy uczniowie będą mieli zapewnioną opiekę, ale także szereg atrakcji: wycieczki, zajęcia sportowe czy plastyczne.

- Wakacje w mieście nie muszą być nudne. W ramach miejskiej akcji "Lato w Mieście" przygotowaliśmy dla dzieci i młodzieży mnóstwo atrakcji - wycieczek do muzeów, zajęć sportowych, plastycznych. Mam nadzieję, że każdy z uczestników znajdzie coś dla siebie i ciekawie spędzi lato w stolicy - zapowiedziała wiceprezydentka Warszawy Renata Kaznowska.

"Lato w Mieście". Termin i rejestracja

Stołeczna akcja "Lato w Mieście" potrwa w tym roku od 27 czerwca do 31 sierpnia.

Rodzice mogą zapisać dziecko przez elektroniczny system zgłoszeń. Zapisy startują we wtorek, 10 maja o godzinie 8 i potrwają do 22 maja.

Należy zarejestrować się na stronie internetowej za pomocą numeru PESEL dziecka, następnie samodzielnie utworzyć hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem dni świątecznych oraz ostatniego tygodnia ferii letnich).

Listy zakwalifikowanych dzieci zostaną opublikowane 24 maja o godzinie 16. Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty za wyżywienie i opiekę. Od 25 maja od godziny 8 do 8 czerwca do godziny 12, należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej i załącznikami (do pobrania z systemu) w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do akcji podejmuje organizator wypoczynku. Przed wypełnieniem karty kwalifikacyjnej należy zapoznać się z zasadami oraz harmonogramem zapisów, które dostępne są na stronie miasta.

Godziny działania placówek i opłaty

Podobnie jak w minionych latach Feryjne Placówki Edukacyjne (FPE) będą działały przez pięć dni w tygodniu od 7-8 do 16-17, zapewniając opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającym w Warszawie.

Rodzice wnoszą opłaty za posiłki oraz opiekę w Feryjnych Placówkach Edukacyjnych. Opłata wynosi w sumie 50 złotych za dobę, w tym 15 zł za dwa posiłki w tym jeden ciepły oraz 35 zł za opiekę.

"Z opłat za opiekę oraz posiłki podczas akcji zwolnione są dzieci korzystające, w ciągu roku szkolnego, z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej. Podstawą do zwolnienia z opłat za opiekę oraz posiłki jest przedłożenie w FPE zaświadczenia z macierzystej szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej o korzystaniu w ciągu roku szkolnego z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków" - przekazał w komunikacie ratusz.

Dodał, że rodzice, których dzieci nie mogą korzystać z wyżywienia zbiorowego ze względu na wskazania lekarskie (na podstawie zaświadczenia lekarskiego), są zwolnieni z opłat za posiłki i zobowiązani do zapewnienia odpowiedniej diety we własnym zakresie.

Jak zaznaczył ratusz, warszawska akcja "Lato w Mieście" 2022 będzie organizowana zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa oraz zaleceniami i obostrzeniami.

Informowaliśmy także o miejscach do nauki zdalnej dla dzieci uchodźców z Ukrainy:

Kaznowska: przygotowujemy kolejne punkty nauki zdalnej dla dzieci z Ukrainy
Kaznowska: przygotowujemy kolejne punkty nauki zdalnej dla dzieci z Ukrainy TVN24

Autor:katke/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości