TVN Warszawa | Śródmieście

Koronawirus w kościele przy Senatorskiej. Zakażony proboszcz

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
katke/b
Źródło:
PAP
25 sierpnia: 763 nowe przypadki zakażenia, zmarło 17 osób
25 sierpnia: 763 nowe przypadki zakażenia, zmarło 17 osóbTVN24
wideo 2/3
TVN2425 sierpnia: 763 nowe przypadki zakażenia, zmarło 17 osób

Do odwołania został zamknięty kościół świętego Antoniego z Padwy przy ulicy Senatorskiej w Warszawie. Koronawirusa potwierdzono u ojca Lecha Dorobczyńskiego. Sanepid prosi o kontakt osoby, które miały z nim kontakt.

Stołeczna parafia św. Antoniego z Padwy wydała we wtorek komunikat, w którym poinformowano o chorobie księdza proboszcza i kwarantannie posługujących w kościele zakonników.

"Nasz kościół pozostanie zamknięty do odwołania" - poinformowali franciszkanie. Zapewnili jednocześnie wiernych, że zamówione przez nich msze święte są na bieżąco odprawiane.

"Wszystkie osoby, które od 9 sierpnia miały bezpośredni kontakt z o. Lechem Dorobczyńskim, a które zaobserwują u siebie niepokojące objawy mogące sugerować zakażenie koronawirusem, proszone są o niezwłoczny kontakt z powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną w Zwoleniu (tel.: 602 580 773, e-mail: zwolen@psse.waw.pl) i telefonicznie z lekarzem pierwszego kontaktu" - zaapelowali zakonnicy.

Zapewnili, że proboszcz czuje się dobrze.

O. Lech Dorobczyński OFM jest gwardianem klasztoru i proboszczem parafii św. Antoniego Padewskiego w Warszawie. Opiekuje się Wspólnotą "Bet Lehem" i zespołem NaNowo.

Autor:katke/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Adrian Grycuk/Wikipedia/CC BY-SA 3.0 pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości