Przygotuj się na:

MIESIĄC BEZ TRAMWAJÓW NA OCHOCIE i OKĘCIU

Ruszają wakacyjne prace torowe. Od poniedziałku 29 czerwca do 24 lipca tramwaje nie będą kursowały ulicą Grójecką i aleją Krakowską.

  Będą kontrolować autokary przed wakacyjnymi wyjazdami

  TVN Warszawa | Śródmieście

  Autor:
  kk/b
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl
  tvn24Wakacyjne kontrole autokarów (wideo archiwalne)

  Punkt kontroli autokarów przed Torwarem rozpocznie pracę w nadchodzący piątek. Do końca sierpnia policjanci i inspektorzy transportu drogowego będą sprawdzali stan pojazdów przed wakacyjnymi wyjazdami.

  OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

  Kontrole będą przeprowadzane na parkingu przylegającym do hali Torwaru przy Łazienkowskiej. Po raz pierwszy odbędą się w zakończenie roku szkolnego, czyli 26 czerwca. Tego dnia będą prowadzone od godziny 8 do 16. W kolejne dni, od 27 czerwca do 20 sierpnia, stan autokaru będzie można sprawdzić przez trzy godziny - między 6 a 9.

  Na parkingu będą na zmianę dyżurowali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji oraz inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego. Harmonogram ich dyżurów dostępny jest na stronie stołecznej policji.

  Jak wygląda kontrola?

  Punkt uruchamiany co roku przed Torwarem ma służyć kontroli autokarów zorganizowanych grup wycieczkowych. Są w nim sprawdzane pojazdy wiozące dzieci i młodzież na kolonie, obozy, wycieczki i zgrupowania sportowe.

  Podczas kontroli policjanci i inspektorzy będą sprawdzali stan techniczny pojazdów, obowiązkowe wyposażenie, sposób przewożenia pasażerów oraz stan psychofizyczny kierowców. Przejdą oni badanie trzeźwości, a kontrolerzy upewnią się także, czy posiadają wymagane uprawnienia.

  Kontrole poza harmonogramem

  Jeśli wyjazd nie odbywa się w godzinach porannych, a opiekunowie chcieliby skontrolować jego stan przed wyruszeniem dzieci w trasę, mogą zgłosić to stołecznej drogówce. Do dyspozycji mają dwa numery telefonu: 47 723-77-55 (dostępny całodobowo) oraz 47 723-77-18 (dostępny w godzinach 8-16 od poniedziałku do piątku).

  Dodatkowo opiekunowie sami mogą sprawdzić czy autokar, którym odbywa się wakacyjny wyjazd ma aktualne badanie techniczne i ważne ubezpieczenie OC. Dane te można zweryfikować na stronie Bezpieczny Autobus. Informacje uzyskamy po wpisaniu numeru rejestracyjnego pojazdu.

  Autor:kk/b

  Źródło: tvnwarszawa.pl

  Źródło zdjęcia głównego: KSP