Boiska, baseny i place zabaw na jednej mapie. Trafią do interaktywnego serwisu

Autor:
kk/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Basen w Powsinie po modernizacji
Basen w Powsinie po modernizacjiUrząd Miasta Stołecznego Warszawa
wideo 2/5
Urząd Miasta Stołecznego WarszawaBasen w Powsinie po modernizacji

Miasto przygotowuje interaktywną mapę sportową stolicy. Mieszkańcy mają znaleźć na niej informacje o dostępnych ośrodkach sportowych, boiskach i placach zabaw. Jak zapowiada ratusz, zostaną w niej także ujęte obiekty znajdujące się przy szkołach.

"Biuro Sportu i Rekreacji pracuje nad opracowaniem serwisu sportowego w zakresie stworzenia interaktywnej mapy, na której mieszkańcy mogliby w szybki sposób znaleźć intersujące ich obiekty sportowe i place zabaw. Biuro Edukacji będzie włączać się w te prace w zakresie przyszkolnych obiektów sportowych, ich dostępności dla osób o ograniczonej mobilności oraz zakresu udostępniania mieszkańcom" - zapowiedziała wiceprezydent Renata Kaznowska.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Boiska szkolne dostępne dla mieszkańców

Informacja została przekazana w odpowiedzi na interpelacje miejskich radnych Doroty Łobody i Dariusza Dziekanowskiego. Zwrócili się z pytaniem o listę boisk szkolnych, które w 2021 roku będą bezpłatnie dostępne dla mieszkańców. Prosili też o wskazanie, gdzie na co dzień można szukać informacji na ten temat.

"Mając na uwadze istotną rolę popularyzacji kultury fizycznej i sportu wśród mieszkańców od wielu lat mieszkańcy mają możliwość bezpłatnego korzystania z przyszkolnych terenów sportowych. Dyrektor szkoły będący administratorem obiektu ustala zasady korzystania z terenów sportowych. W pierwszej kolejności zapewniając dostępność na realizację zadań wynikających z organizacji pracy placówki oraz zajęć pozalekcyjnych" - poinformowała wiceprezydent Renata Kaznowska.

Wyjaśniła też, że z ogólnego dostępu wyłączone są obiekty sportowe przy placówkach, w których przez całą dobę przebywają wychowankowie. Chodzi więc o ośrodki socjoterapii, internaty czy ośrodki wychowawcze. Sporadycznie może to także dotyczyć obiektów sportowych posiadających wyłącznie wejście przez budynek szkolny.

Autor:kk/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości