Ciało radnego w Wiśle. Są wyniki sekcji zwłok

Warszawa | Śródmieście

Autor:
ran/ec
Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl
Starosta o zmarłym radnymTVN24
wideo 2/2
Ciało radnego znaleziono w Wiśle

Prokuratura ma wstępne wyniki badań sekcji zwłok radnego Tomasza Jędrzejczaka, którego ciało znaleziono w sobotę pod mostem Łazienkowskim. - Wskazują na utonięcie - poinformował rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński.

Dodał jednak, że ostatecznie co do przyczyny śmierci biegli wypowiedzą się w opinii końcowej, po uzyskaniu zleconych badań dodatkowych m.in. histopatologicznych oraz na obecność okrzemek (glonów - red.).

Ciało radnego odnaleziono w sobotę rano pod mostem Łazienkowskim. Zauważył je pływający po Wiśle kajakarz, który powiadomił służby ratunkowe.

Przyjechał na koncert

W piątek po południu radny Tomasz Jędrzejczak przyjechał razem z żoną na koncert na warszawskim Torwarze. Według nieoficjalnych ustaleń śledczych, po imprezie mężczyzna miał pójść w kierunku Portu Czerniakowskiego, a jego żona sama pojechała do domu. Zaginięcie męża zgłosiła następnego dnia.

Jak przekazywał prok. Łukasz Łapczyński wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia zajmuje się Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście. - Zdarzenie zostało zarejestrowane na nagraniu z monitoringu. Ten monitoring został odtworzony. Wstępne ustalenia nie wskazują na udział osób trzecich - informował rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Tomasz Jędrzejczak był doświadczonym samorządowcem. W Radzie Powiatu Zgierskiego zasiadał już czwartą kadencję. W latach 2006–2010 był członkiem Zarządu Powiatu Zgierskiego. W obecnej kadencji pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Statutowo-Prawnej. Pochodził z Głowna, miał 52 lata.

ran/ec