Awaria na Dworcu Centralnym. Pękła rura, zalało kasy

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plZalany Dworzec Centralny

Woda z pękniętej rury zalała podłogę na parterze Dworca Centralnego. Jak informuje straż pożarna, woda dostała się też do pomieszczeń kas w hali głównej. Strażacy pomagają ją usunąć.

- Zawory już są zakręcone, ale strażacy pomagają służbom technicznym dworca w pozbyciu się wody, która cieknie jeszcze po szybach z pierwszego piętra i z antresoli - relacjonował reporter tvnwarszawa.pl Lech Marcinczak. Jak dodał, do awarii doszło w części budynku bliżej ulicy Emilii Plater. - Nie działa cały rząd kas w hali głównej dworca, ale te na innych poziomach funkcjonują normalnie - informował.

Strażacy potwierdzili, że do awarii doszło nad ranem. - W restauracji na pierwszym piętrze pękła rura z wodą, nastąpiło zalanie fragmentu dworca i kas. Wyciek został już opanowany. Pomagamy w usunięciu wody, nie są to duże ilości - oceniał Piotr Świerkowski z zespołu prasowego stołecznej straży pożarnej.

O godzinie 12.30 rzecznik PKP S.A. Michał Stilger poinformował nas, że awaria została już usunięta. - Połowa kas w hali głównej już funkcjonuje. Dworzec jest czynny - zapewnił.

katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl