TVN Warszawa | Śródmieście

Warszawa zniknęła we mgle

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
mp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Gęsta mgła spowiła Warszawę
TVN24Gęsta mgła spowiła Warszawę

W piątek rano stolicę spowiła gęsta mgła. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia między innymi dla województwa mazowieckiego.

O 6 rano temperatura powietrza w Warszawie wyniosła pięć stopni Celsjusza. Mgła spowiła sporą część miasta. Widzialność jest ograniczona, kierowcy powinni uważać na drogach.

Ostrzeżenia IMGW

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed gęstą mgłą w kilku województwach, m.in.: w świętokrzyskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim, lubelskim, łódzkim, mazowieckim i wielkopolskim. Ostrzeżenia w tym regionach ważne będą do godziny 9 w piątek.

Mgły mogą ograniczać widzialność od 100 do 200 metrów.

Mapa ostrzeżeń meteorologicznychTVN Meteo

Czym jest ostrzeżenie pierwszego stopnia?

Z TVN Meteo możemy dowiedzieć się, czym jest ostrzeżenie pierwszego stopnia. Jak mówi definicja IMGW, ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Poranna mgła nad WarszawąTVN24

Źródło: tvnwarszawa.pl

Autor:mp

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości