Przygotuj się na:

ZMIANY I UTRUDNIENIA NA GÓRCZEWSKIEJ

Od nocy z 31 maja na 1 czerwca ruch w obu kierunkach będzie odbywał się jezdnią w kierunku centrum.

  Koza w wielkim mieście. Na drugą stronę ulicy przeszła po pasach

  TVN Warszawa | Śródmieście

  Autor:
  mp/b
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl
  Karol SirkoKoza błąkała się na Rondzie Starzyńskiego

  W niedzielę stołeczne ulice przemierzały tysiące maratończyków, a przy rondzie Starzyńskiego samopas chodziła... koza. Nietypową spacerowiczką zajęli się strażnicy miejscy.

  Nagranie przesłał nam czytelnik, a informację potwierdziła straż miejska. - Mieliśmy zgłoszeniem że przy rondzie Starzyńskiego chodzi koza - przekazał Jerzy Jabraszko z referatu prasowego straży miejskiej.

  Smycz niepotrzebna

  Funkcjonariusze, którzy akurat pomagali w zabezpieczeniu maratonu, pojawili się na miejscu. - Szybko odnaleźli na pozór samotną kozę. Okazało się jednak, że był tam również właściciel - zrelacjonował Jabraszko. - Najwidoczniej, właściciel musiał się na chwilę oddalić od swojego pupila i ktoś pomyślał, że koza jest sama - dodał.

  Ostatecznie interwencja służb nie była konieczna. - Właściciel zabrał kozę ze sobą, zadbał o nią. Strażnicy nie musieli interweniować - poinformował Jabraszko.

  Jak dodał, koza mogła spacerować w ten sposób, bo przepisy prawa nic nie mówią o konieczności smyczy. - Przepisy dotyczą tylko psów, nie ma nic o kozie. Nie jest ona jednak zaliczana do zwierząt groźnych, więc nie ma problemu - doprecyzował.

  Źródło: tvnwarszawa.pl

  Autor:mp/b

  Źródło zdjęcia głównego: Karol