Nieznaczny spadek liczby nowych zakażeń na Mazowszu

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
katke/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Jak zadbać o bezpieczne wakacje? Dr Grzesiowski o czterech zasadachTVN24
wideo 2/5
TVN24Jak zadbać o bezpieczne wakacje? Dr Grzesiowski o czterech zasadach

27 zakażeń odnotowano w poniedziałek na Mazowszu. W stolicy przybyło ich siedem.

W poniedziałek o godzinie 10.30 resort poinformował, że w Polsce jest 247 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To o 54 przypadki więcej niż podawano w informacji resortu zdrowia w niedzielę. Wówczas jako liczbę nowych zakażeń wskazywano 193.

Nowe przypadki na Mazowszu

Z danych udostępnionych przez Ministerstwo Zdrowia na dzień 29 czerwca wynika, że najwięcej nowych zachorowań odnotowano w województwie śląskim – 78, dalej w wielkopolskim – 31. Na trzecim miejscu znalazło się mazowieckie - 27

To oznacza, że liczba nowych przypadków nieznacznie zmalała na Mazowszu. W niedzielę Ministerstwo Zdrowia podawało, że nowych zakażeń było 32.

Siedem nowych zakażeń w Warszawie

W poniedziałek Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Warszawie przedstawił aktualną sytuację epidemiologiczną na terenie stolicy. Łącznie zakażonych jest 1609 osób, z czego siedem przypadków odnotowano w ciągu ostatniej doby. Z powodu koronawirusa zmarło w Warszawie łącznie 125 osób. Nie ma śmiertelnego przypadku w ciągu ostatniej doby. PPIS podał też liczbę ozdrowieńców. Do tej pory w Warszawie jest ich 536, w tym jedna osoba w ciągu ostatniej doby.

W niedzielę PPIS informował o trzech nowych zakażeniach, a w sobotę o siedmiu. To oznacza, że w ciągu ostatnich dni liczba niewiele się zmienia.

Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że aktualna liczba chorych na COVID-19 w Polsce wynosi 11813 osób. Do tej pory zmarło 1444 pacjentów, a wyzdrowiało 20897. Ministerstwo podaje, że od 4 marca w Polsce było 34 154 zakażenia.

Sytuacja w Warszawie

Pierwszy komunikat o pojawieniu koronawirusa w Warszawie został przekazany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną 13 marca. Pozytywny wynik potwierdzono u łącznie dziewięciu osób. Od tej pory szczyt zachorowań nastąpił 2 a 16 kwietnia. Było łącznie ponad 430 zakażeń. Kolejny szczyt zachorowań przypadł na 26 maja, kiedy zakażenie potwierdzono u 55 osób. Następne niepokojące statystyki przyszły z dniem 12 czerwca, kiedy zakażeń było 33. Od tej pory ich liczba utrzymuje się w granicach do 20 zakażeń w ciągu doby.

Autor:katke/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Leszek Szymański / PAP

Tagi:
Raporty: