Mniej nowych zakażeń na Mazowszu i w Warszawie

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
katke/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
24 stycznia: 4683 nowe przypadki zakażenia koronawirusemTVN24
wideo 2/6
TVN2424 stycznia: 4683 nowe przypadki zakażenia koronawirusem

O blisko 300 spadła liczba nowych zakażeń na Mazowszu. Jednak na tle innych województw, w mazowieckim i tak przybyło ich najwięcej, bo prawie 700. Niemal 300 przypadków to nowe zachorowania potwierdzone w Warszawie.

Z najnowszych danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że ostatniej doby w kraju przybyło 4683 przypadki koronawirusa.

Koronawirus na Mazowszu

Jak podał resort zdrowia na Twitterze, najwięcej - 687 zakażeń - odnotowano w województwie mazowieckim. Dzień wcześniej na Mazowszu potwierdzono 936 przypadków, czyli o blisko 300 więcej.

Na rządowej stronie raportującej statystyki dotyczące koronawirusa czytamy, że od ostatniej doby zmarło 14 osób - siedem z powodu COVID-19 i kolejne siedem z powodu chorób współistniejących.

Najwięcej dotąd zachorowań odnotowano na Mazowszu 27 października, kiedy jednej doby przybyło 3529 przypadków.

Zakażenia w Warszawie

Rządowa strona podała również statystyki covidowe dotyczące Warszawy. Jak czytamy, ostatniej doby w stolicy przybyło 296 przypadków. To mniej niż dzień wcześniej - wówczas potwierdzono 361 zakażeń koronawirusem.

Dalej rządowa strona poinformowała, że z powodu COVID-19 i chorób współistniejących zmarły łącznie trzy osoby.

Do tej pory największa liczba potwierdzonych przypadków COVID-19 przypada na dzień 5 listopada, kiedy odnotowano w Warszawie 1812 zakażeń.

Nie są znane statystyki dotyczące 23 listopada 2020 roku – tego dnia zmienił się sposób raportowania. Wcześniej codzienne podsumowania publikowane były na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Od tamtej pory raporty z powiatów można znaleźć wyłącznie w serwisie rządowym.

Autor:katke/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN